فیلمبرداری پروژه سینمایی “محمد(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی امروز در حوالی اتوبان تهران- کرج به پایان می‌رسد. امروز آخرین سکانس فیلم سینمایی “محمد(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی در حوالی اتوبان کرج و در لوکیشن یک کارخانه جلوی دوربین می‌رود که در این صحنه‌ها بخش‌های دیگری مربوط به سپاه ابرهه گرفته می شود.   با ...

 

فیلمبرداری پروژه سینمایی “محمد(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی امروز در حوالی اتوبان تهران- کرج به پایان می‌رسد.

امروز آخرین سکانس فیلم سینمایی “محمد(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی در حوالی اتوبان کرج و در لوکیشن یک کارخانه جلوی دوربین می‌رود که در این صحنه‌ها بخش‌های دیگری مربوط به سپاه ابرهه گرفته می شود.

 

با به پایان رسیدن فیلمبرداری این پروژه فاخر سینمایی که با استانداردهای بین‌المللی و با هدف پخش جهانی ساخته می‌شود، به زودی تدوین آن توسط یکی از تدوینگران شاخص سینمای ایران آغاز خواهد شد.

 

فیلمبرداری این فیلم در کرمان، عسلویه، شهرک سینمایی نور در حوالی شهر قم، آفریقا، شهرک دفاع مقدس و … صورت گرفته‌است. در این پروژه مذهبی-تاریخی که با حضور عوامل حرفه‌ای و شاخص خارجی و داخلی ساخته شده است بازیگرانی چون علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، محسن تنابنده، مینا ساداتی، ساره بیات، پانته‏‌آ مهدی‏‌نیا و … نقش‌آفرینی می‏‌کنند.

 

همچنین مجیدی برای بخش هایی از فیلم به همراه گروهش به آفریقا سفر و چند هفته پیش چند سکانس را در آنجا ضبط کرد.

 

داستان فیلم سینمایی “محمد(ص)” از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و در ۱۲ سالگی ایشان در اولین سفر به همراه عمویشان ابوطالب، به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد. این فیلم توسط موسسه سینمایی نورتابان تهیه می‌شود.

 

پروژه سینمایی “محمد” به کارگردانی مجید مجیدی پس از حدود سه سال مراحل مقدماتی و پیش‌تولید در آستانه آغاز مرحله فیلمبرداری قرار گرفت. اولین مرحله شروع به کار این فیلم از مهرماه سال ۱۳۸۶ با فعالیت گروه تحقیق آغاز و اولین نسخه فیلمنامه نوروز ۱۳۸۸ آماده شد. دوره پیش‌تولید پروژه محمد (ص) از خرداد ماه ۱۳۸۹ تا شهریور ماه ۱۳۹۰ تعیین شد، تا در پایان این مرحله فیلمبرداری آغاز شود.

 

مجیدی تا کنون ساخت فیلم‌هایی چون “بید مجنون”، “رنگ خدا”، “باران”، “آواز گنجشکها”، “بچه های آسمان” و… را برعهده داشته است.

مهر/۱۲۲

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5260

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.