درحالی که قرار بود امروز مراسم یادبود شهیده “راشل کوری” در دانشگاه تهران برگزار شود، مسؤولان این دانشگاه از برگزاری آن ممانعت به عمل آوردند.   به گزارش پیارم حاجی  آباد به نقل از مشرق، در حالی که قرار بود امروز در حاشیه کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام مراسم بزرگداشت شهیده «راشل کوری» در دانشکده ...

درحالی که قرار بود امروز مراسم یادبود شهیده “راشل کوری” در دانشگاه تهران برگزار شود، مسؤولان این دانشگاه از برگزاری آن ممانعت به عمل آوردند.

 

به گزارش پیارم حاجی  آباد به نقل از مشرق، در حالی که قرار بود امروز در حاشیه کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام مراسم بزرگداشت شهیده «راشل کوری» در دانشکده الهیات دانشگاه تهران با حضور شخصیت‌ها و کارشناسان حوزه بین‌الملل و حقوق‌ بشر از جمله محمدجواد لاریجانی و دکتر فؤاد ایزدی برگزار شود، مسؤولان دانشگاه تنها دقایقی پیش از آغاز این مراسم اعلام کردند بدلایل اداری امکان برگزاری این مراسم وجود ندارد.

بنابر این گزارش، علی‌رغم هماهنگی و مکاتبا  صورت گرفته از سوی کنگره شهدای جهان اسلام با دانشکده الهیات دانشگاه تهران، و انجام تبلیغات گسترده میدانی، مجازی و حتی وزارت‌خانه‌ها که از حدود دو هفته قبل آغاز گردیده بود، تنها ۱۰ دقیقه قبل از شروع مراسم، خبر عدم امکان برگزاری این مراسم در دانشگاه توسط مسؤولین مربوطه، اعلام گردید و بهانه آن، مشکلات اداری عنوان شده است. این در حالی است که برنامه پیشین این کنگره که با محوریت شهید سلیمان محمد خاطر برنامه‌ریزی شده بود، در همین دانشگاه برگزار شد.

حال سوال اصلی این است که آیا اعلام تعطیلی مراسم بزرگداشت «راشل کوری» از سوی دانشگاه، با تغییر رویکرد موجود در وزارت علوم مرتبط است؟

 

آیا مخالفت با برگزاری این مراسم با سوال مطرح‌شده از سوی دبیرخانه کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام که  کاترین اشتون، شهیده راشل کوری، این فعال حقوق بشر را می‌شناسند و آیا با خانواده او دیدار داشته است و آیا کشته شدن راشل توسط رژیم صهیونیسیتی نقض مسلم حقوق یک انسان است، مرتبط نیست؟

 

لغو مراسم یادبود راشل کوری که تنها چند روز پس از سفر کاترین اشتون به ایران و دیدارهای به اصطلاح‌ حقوق بشری او با برخی محکومان امنیتی صورت پذیرفته است، ناگفته سؤالات و ابهامات بسیاری را نسبت به این تصمیم مدیریت جدید دانشگاه تهران ایجاد می‌کند.

 

دبیرخانه کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به این اقدام، تأکید کرد رسانه‌های خبری و سایر آزادی‌طلبان، بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه بین‌الملل مخصوصاً شهدای راه فلسطین تاکید داشت  و این عمل، مانع برگزاری بزرگداشت‌ها و تجلیل از یاد و خاطره آنها نخواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11545

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.