درخواست برای جابجایی چهار تیر برق واقع شده در خیابان اصلی و ماشین‌رو روستای گزدان جاسک علی‌رغم رایزنی اهالی با فرماندار، بخشدار، اداره برق و نماینده مجلس از جمله پروژه‌های شکست‌خورده‌ای است که کماکان جان ساکنان را تهدید می‌کند. Tweet   جاسک واقع در شرق مرکز هرمزگان، بی‌شک اغلب خوانندگان این مطلب، داستان دو کاج ...

درخواست برای جابجایی چهار تیر برق واقع شده در خیابان اصلی و ماشین‌رو روستای گزدان جاسک علی‌رغم رایزنی اهالی با فرماندار، بخشدار، اداره برق و نماینده مجلس از جمله پروژه‌های شکست‌خورده‌ای است که کماکان جان ساکنان را تهدید می‌کند.

خبرگزاری فارس: تیرهای برق،‌ قاتلانی که رقیب می‌طلبند/ لزوم درس‌گیری از داستان

 

جاسک واقع در شرق مرکز هرمزگان، بی‌شک اغلب خوانندگان این مطلب، داستان دو کاج که در قالب شعری سروده “محبت” و با این مصراع به یاد ماندنی “در کنار خطوط سیم پیام خارج از ده دو کاج روئیدند” را به خاطر می‌آورند.

فارغ از بررسی سرنوشت این دو کاج و پیام اصلی شعر که حمایت، وحدت و پشتیبانی است، می‌توان توجه برخی از مسئولان را به بعد دیگر این شعر که از تدبیر اندیشی سیمبانان تلگراف برای جلوگیری از تکرار خطر قطع سیم‌ها بود، جلب کرد.

حال، در بسیاری از شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ و حتی برخی از خیابان‌های مراکز استان‌ها نیز دیده می‌شود، که تیر برق‌هایی در وسط خیابان‌ها و معابر قرار گرفته‌اند که نسبت به جابجایی و حذف خطرات متصور، در رابطه با آنها اقدامی نمی‌شود.

روستای گزدان شهرستان جاسک از جمله این روستاهاست که نه تنها تدبیر مذکور در داستان دو کاج در آن روستا برای ریشه‌کنی یک مشکل دیده نمی‌شود، بلکه چهار تیر برق چندین سال است که در وسط خیابان اصلی روستا جا خوش کرده و همواره خسارات جانی و مالی قابل توجهی را به مردم این روستا و مسافران تحمیل و وارد می‌کند.

در این روستای هزار و ۶۰۰ نفری که در ۱۲ کیلومتری مرکز شهرستان جاسک واقع است، علی‌رغم اینکه واگذاری زمین با هدف شهرک‌سازی توسط بنیاد مسکن صورت گرفته است، اما جانمایی برای ساخت و ساز از قانون و قاعده‌ای خاص و استاندارد پیروی نمی‌کند.

در خرداد ماه سال ۸۸ طرح هادی این روستا که شامل آسفالت معابر اصلی و فرعی و ارتقا کیفیت این معابر می‌شود، اجرایی شد، این در حالی است که از آن زمان تاکنون هیچ نهادی اقدام به جابجایی چهار تیر شبکه برق‌رسانی در میان معبر اصلی ایجاد شده در این روستا نکرده است.

این تیر برق‌ها در حالی چهار سال در جای خود باقی مانده‌اند که تاکنون خسارات جانی و مالی متعددی را برای مردم و مسافران ایجاد کرده‌ است.

تیر برق در آسفالت روستای گزدان جاسک

محمد باژرنگ دهیار روستای گزدان در همین راستا از پیگیری‌های به گفته او فراوان با فرمانداری و بخشداری شهرستان جاسک برای حل این معضل خبر داد.

وی ادامه داد: حتی مکاتباتی در این خصوص با نماینده مجلس هم صورت گرفته است که نتیجه‌ای حاصل نشده است.

باژرنگ با بیان اینکه اداره برق شهرستان جاسک متولی جابجایی این تیر برق‌هاست، گفت: اداره برق اظهار داشته است که اعتباری برای این قبیل کارها ندارد و بایستی اداره راه و شهرسازی اعتبارات لازم جابجایی این تیر برق‌ها را پرداخت کند.

طبق آمار و گزارش‌های مردمی و بررسی‌های میدانی این تیر برق‌ها به طور مستقیم و یا غیر مستقیم میانگین هر هفته سبب رخداد یک سانحه برای موتورسیکلت‌ها و خودروها می‌شود.

علاوه بر پیگیری‌های رسمی، مردم این روستا نیز بارها به مسئولان برای اصلاح و جابجایی تیر برق‌های یاد شده، مراجعه داشته‌اند.

این تیر برق‌ها به ویژه در شب برای افرادی که به جاده میان‌گذر این روستا آشنایی ندارند، خطر بیشتری نسبت به ساکنان دارد.

رضا علیزاده از جمله چندین راکب موتورسیکلتی است که با این تیر برق‌ها برخورد کرده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ایم که هیچ ارگان یا فردی برای این مسئله پاسخگو نیست.

به گفته محمد زارعی فرد دیگری از این روستا، بیش از ۲۰ تصادف با این تیر برق‌ها طی ماه‌های گذشته رخ داده است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم میدان کافی دید و سرعت گرفتن برخی از وسائل نقلیه و عرض محدود جاده ایجاد شده، خطر این تیر برق‌ها بیش از حد معمول است.

از مسئولان مربوطه در شهرستان جاسک و حتی مسئولان استانی مربوطه انتظار می‌رود در راستای اصلاح این امر که هر لحظه جان و مال مردم در منطقه را تهدید می‌کند، در اسرع وقت اقدام کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10274

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.