برای اثبات این مساله، به غیر از قضیه احیای طرح صلح فلسطینی- اسرائیلی دلایل معدودی وجود دارند.   پیارم به نقل از جام بین الملل: روزنامه القدس العربی (Alquds alarabi) طی یادداشتی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «از مطلبی که پایگاه اینترنتی اسرائیلی “واللا” (walla) به نقل از مسئول عالیرتبه دستگاه امنیتی اسرائیل آورده است؛ ...
برای اثبات این مساله، به غیر از قضیه احیای طرح صلح فلسطینی- اسرائیلی دلایل معدودی وجود دارند.

 

پیارم به نقل از جام بین الملل: روزنامه القدس العربی (Alquds alarabi) طی یادداشتی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «از مطلبی که پایگاه اینترنتی اسرائیلی “واللا” (walla) به نقل از مسئول عالیرتبه دستگاه امنیتی اسرائیل آورده است؛ نباید تعجب کرد.

 

این مسئول امنیتی، سفر مارتنی حال حاضر “جان کری” وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه را تلاشی برای تشکیل محوری برای تحریم بیشتر اقتصادی ایران، جهت توقف برنامه هسته ای و یا احتمال حمله نظامی به این کشور در صورت شکست این تحریم ها دانسته است.

 

عدم شگفتی ما حاصل تجربه هایی است که در تحرکات مشابه سابق آمریکایی ها دیده ایم، چرا که هر بار مسئولی آمریکایی از احیای طرح صلح خاورمیانه میان فلسطینیان و اسرائیل سخن به میان آورده است؛ ایالات متحده ارتش ها و بمب افکن های بزرگ “بی ۵۲” خود را برای اشغال کشوری از خاورمیانه گسیل داشته است.

 

 

 

در سال ۱۹۹۰ پس از اشغال کویت توسط عراق، “جورج بوش پدر” وعده ای مبنی بر برگزاری اجلاسی برای حل مساله فلسطین داد. پس از انفجارهای یازده سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی نیز “جورج بوش پسر”، وعده ای مبنی بر برپایی کشور مستقل فلسطین قبل از پایان دوره اول ریاست جمهوری خود داد، و قبل و بعد از اشغال عراق که بر اساس دروغ وجود سلاح های کشتار جمعی، صورت گرفته بود؛ همین وعده را تکرار کرد و بقیه ماجرا را که همه می دانیم.

 

“باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا که در اوایل دوره اول ریاست خود، قول گنجاندن مساله کشور مستقل فلسطین را در اولویت های خود داده بود؛ در مقابل تهدیدات “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل و لابی یهودی- آمریکایی حامی وی،  پرچم سفید را بالا برده و به صورت کامل عقب نشست و به بهانه درمان بحران های اقتصادی کشورش و تصویب برنامه اصلاحی بهداشت، در اتاق خود در کاخ سفید جا خوش کرد.

 

هم اکنون شمارش معکوس برای حمله اسرائیلی – آمریکایی برای از بین بردن آرزوهای هسته ای ایران آغاز شده است، آن هنگام که دور اخیر گفتگوها برای حل مسالمت آمیز این پرونده شکست خورد. کسانی نیز هستند که این حمله را نزدیک و احتمال وقوع آن را در ماه ژوئن میلادی آینده [تیرماه] زیاد می بینند.

 

برای اثبات این مساله، به غیر از قضیه احیای طرح صلح فلسطینی- اسرائیلی دلایل معدودی وجود دارند:
اول: سفر اوباما به “تل آویو” و تجدید تاکید بر ممانعت از به قدرت رسیدن ایران در مساله هسته ای.

دوم: آشتی مجدد ترکیه و اسرائیل و قانع ساختن نتانیاهو برای عذرخواهی از “رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه.

 

 

سوم: سفر “چاک هیگل” وزیر دفاع آمریکا به قدس برای احیای همکاری و هماهنگی نظامی ترکی- اسرائیلی و بازگشت این رابطه به حالت گذشته.

چهارم: تکرار هشدارهای مسئولین رده بالای ایرانی بخصوص [آیت الله] سید علی خامنه ای در پاسخ کوبنده ایران در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای این کشور.

 

برای برپایی این محور جدید از هم پیمانان، و مثمر ثمر شدن آن، نتانیاهو تحت فشار شدیدی از سوی دولت آمریکا و “جان کری” وزیر خارجه آمریکا برای دادن امتیازات کوچکی به فلسطینیان مانند سپردن برخی پروژه های اقتصادی فلسطینی در منطقه “ج” که خارج از محدوده سلطه “محمود عباس” است؛ و تحویل مالیات های مربوط به تشکیلات خود گردان بدون تاخیر.

سعی فراوانی برای زیباسازی رنگ و روی نتانیاهو به عنوان بره ای قربانی، که خواهان صلح و برپایی کشور مستقل فلسطینی است؛ صورت گرفته است و همین کار برای دولت راستگرای تندروی شهرک ساز وی در حال انجام است.

 

جالب توجه است که تشکیلات خودگردان فلسطین که چندین بار بازیچه این بازی ها شده است و از این سوراخ بارها در گذشته گزیده شده، با این طرح آمریکایی همراه و هم راستا شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3557

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.