خبرگزاری پیارم: رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج پرداخت. به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های جمعی که به مناسبت آغاز هفته بسیج صبح امروز در مرکز بسیج ...

خبرگزاری پیارم: رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج پرداخت.

خبرگزاری فارس: برگزاری هفته بسیج با شعار

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های جمعی که به مناسبت آغاز هفته بسیج صبح امروز در مرکز بسیج سازمان صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به اینکه بسیج نهادی است که از دل مردم و برای مردم ایجاد شده است،‌گفت: امروز بسیج در عرصه‌های مختلف از جمله جبهه فرهنگی در حال فعالیت است که نقطه تمرکز اصلی آن نیز عرصه فرهنگ است.

وی با اشاره به کارنامه بسیج درباره سازندگی کشور گفت: امروز بیش از هزار و ۸۰۰ گروه جهادی برای آبادانی روستاهای کشور در اقصی نقاط مختلف ایران در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با گسترده دانستن مجاهدت‌های علمی بسیجیان اظهار داشت: ۲۵ نفر از ۳۶ نفری که رتبه برتر رشته‌های کنکور سراسری امسال را کسب کردند از اعضای بسیج بودند.

همچنین سردار نقدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید طهرانی‌مقدم و شهادت تعدادی از آموزگاران تربیتی بسیج که در چنین ایامی در سال گذشته با حمله تروریستی در کربلا به شهادت رسیدند، به جانفشانی یکی از بسیجیان در خنثی کردن حمله تروریستی به یک مسجد در زاهدان اشاره کرد و گفت: این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که بسیجیان امروز نیز همانند بسیجیان سال‌های ۵۹ و ۶۰ که به مقابله تانک‌ها و تجهیزات دشمن می‌رفتند امروز نیز به همان شکل حاضر به جانفشانی و فداکاری برای انقلاب هستند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در این هفته مورد توجه قرار گرفته است بحث امر به معروف و نهی از منکر است که باید احیا شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز ما نیازمند امر به معروف ونهی از منکر در بخش اقتصادی هستیم به شکست‌های پی در پی غرب در رویارویی با ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان در جنگ نظامی علیه ما شکست خوردند، در ایجاد ناامنی و اعمال تروریستی و ایجاد جنگ سیاسی شکست خوردند که نمونه واضح آن برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران بود که علیرغم تلاش آنان این اجلاس به خوبی برگزار شد.

سردار نقدی گفت: در عرصه جنگ نرم نیز آنها می‌دانند که در کوتاه مدت کاری نمی‌توانند انجام دهند حالا ممکن است امیدهایی را به آینده بلند مدت بسته باشند و البته برای آن نیز طراحی‌هایی را انجام دادند.

وی گفت: از این رو آنها به دنبال عرصه اقتصادی آمده‌اند تا بتوانند در این عرصه ما را تحت فشار قرار دهند و انشاالله نیز ما به سرعت این تهدید را تبدیل به فرصت می‌کنیم و این تحریم‌ها به یک موفقیت بزرگ برای ما تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از برنامه‌های اصلی بسیج در هفته پیش رو، تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است که این مطالب دسته بندی شده و آماده ارائه است.

سردار نقدی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی بر اساس این تحلیل‌ها دارای ۱۲ مولفه است که ۶ مولفه آن خطاب به دولت و ۶ مولفه دیگر آن خطاب به مردم است.

وی در نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه آیا تاخیر در اعلام ثابت شدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی با هدف تاثیرگذاری و انتخابات آمریکا صورت گرفته است یا نه، افزود: در کشور ما اتفاقات گوناگونی روی می‌دهد که برخی از آنها اعلام نمی‌شود به عنوان مثال در جنگ‌هایی که در سطح منطقه صورت گرفته است، تسلیحات بسیار پیشرفته‌ای به غنیمت ما درآمده است که اعلام نشده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اما به صورت کلی ما با هر پرنده متجاوزی برخورد می‌کنیم و همین مسئله نشان‌دهنده ظرفیت نظام جمهوری اسلامی ایران است؛خبر شلیک به این پهپاد را نیز رسانه‌های آمریکایی منتشر کرده‌اند.

سردار نقدی با اشاره به اینکه باید امروز از سوی رسانه‌ها به بحث چپاول ثروت‌های کشورهای منطقه توسط آمریکایی‌ها بیشتر پرداخته شود، گفت: آنها بسیاری از ثروت‌های مردم منطقه را امروز چپاول می‌کنند و برای آن نیز پایگاه‌های بزرگ نظامی را در منطقه ایجاد کردند که برخی از آنها نیز حتی از یک شهر بزرگ‌تر است هیچ‌گاه تعداد کشتی‌های نظامی کشورهای بیگانه به کمتر از ۱۰۰ نرسیده است. از این رو این حضور گسترده نظامی ممکن است سبب برخوردهایی نیز شود. اما جزئیات بیشتر این مسئله را شما باید از فرمانده پدافند هوایی بپرسید.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره عملکرد ارتش سایبری افزود: پیش از این راهبرد اصلی در بسیج فاصله گرفتن از فضای سایبری به خاطر برخی از آلودگی‌هایی بود که در آن وجود داشت اما امروز این راهبرد تغییر کرده است و تاکید بر حضور گسترده در فضای سایبری مورد توجه قرار گرفته است که شما می‌توانید تاثیرات پیام‌های منتشر شده در آن را به روشنی ببینید و به زودی نیز فعالان حوزه سایبری در بسیج نیز همایش بزرگی را در صدا و سیما خواهند داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سؤال دیگری درباره بحث رابطه با آمریکا و حرف‌هایی که در این باره گفته می‌شود، ‌تصریح کرد: من خیلی صریح می‌گویم که نظر بسیج درباره رابطه با آمریکا همان نظر امام راحل است و آن این است که برای برقراری رابطه ما با آمریکا این کشور باید آدم شود.

سردار نقدی ادامه داد: در صحیفه امام به درستی به این مسئله اشاره شده است که آمریکا باید دست از دخالت در کشورهای مختلف دنیا بردارد؛ حمایت خود را از اسرائیل قطع و به فلسطینیان اجازه دهد تا سرنوشت خود را انتخاب کنند؛ آمریکا باید ۸۶ پایگاه نظامی خود را در دنیا جمع کند چراکه امروز آمریکا در بیش از ۵۰ کشور دنیا پایگاه نظامی دارد.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌بایست سازمان CIA که مرکز توطئه بر علیه کشورهای جهان است را جمع کند و دست از حمایت گروهک تروریستی منافقین بردارد و پول‌های ملت ایران را که در دست خاندان سلطنتی است را پس دهد؛ اگر آمریکا چنین کارهایی انجام دهد ما متوجه می‌شویم که آمریکا آدم شده است.

نقدی با اشاره به توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بر علیه ایران در دوران پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آنها حتی به دولت موقت که بسیار سازشکار بود، رحم نمی‌کردند و علیه آن توطئه می‌کردند. از این رو ما چرا باید اجازه دهیم که مرکز توطئه دوباره در کشور ما بازگشایی شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز آنها به دنبال این هستند که با کشیدن ایران به کنار میز مذاکره نشان دهند که ما ایران را وادار به تسلیم کردیم.

نقدی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه جمهوری اسلامی ایران تعداد بسیار زیادی پهپاد پیشرفته‌تر از پهپاد ایوب را در اختیار دارد، گفت: من پیش از این معاون بخش تحقیقات صنعتی ستاد مشترک بودم و امروز ما گستره وسیعی از پهپادهایی در پرتاب تا پهپادهایی با توانایی پرتاب بمب در اختیار داریم و من به شما می‌گویم که این پیشرفت زمانی حاصل شد که ما از سوی قدرت‌های غربی و شرقی تحت تحریم قرار گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: حتی امروز توانایی به وجود آوردن رژه‌ای از پهپادهای گوناگون را داریم که خبر آن نیز منتشر شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سوال دیگری درباره امکان به راه افتادن جنگ جدید در منطقه و علیه ایران گفت: امروز تنها آمریکا ظرفیت حمله به ایران را دارد که ما با توجه به مولفههای موجود چنین اقدامی و راه افتادن جنگی جدید را در منطقه بعید می‌دانیم.

سردار نقدی در پاسخ به سؤال دیگری درباره به راه افتادن یک فتنه جدید در انتخابات ریاست جمهوری گفت: سرویس‌های بیگانه به دنبال چنین مسئله‌ای هستند و اینکه افرادی را با مظلوم نمایی وارد صحنه کنند. اما مردم ما که تجربه یک فتنه را دارند، هر فتنه‌ای را در انتخابات ریاست جمهوری آینده در نطفه خفه خواهند کرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره برنامه‌های این سازمان برای ارگان‌های عاشورا و گردان‌های بیت‌المقدس گفت: گردان‌های بیت‌المقدس برای مقابله با شرایط ویژه و جنگی در مجموعه‌های بسیج، سازماندهی شده‌اند اما گردان‌های امام حسین گردان‌هایی هستند که در قرارگاه نیروی زمینی سپاه حضور دارند و ما تنها نیروی آنها را تامین می‌کنیم.

سردار نقدی درباره فعالیت مجموعه بسیج، رسانه گفت: این مجموعه در سال اول تنها در حال شکل گیری و ایجاد ساختارهای اولیه بود اما هم اکنون تمام امکانات برای فعالیت مجموعه بسیج رسانه فراهم شده و دیگر بهانه‌ای برای عدم حضور دوستان در این مجموعه وجود ندارد هم اکنون آقای عاطفی به سمت ریاست این مجموعه تعیین شده است که از نیروهای باسابقه در مجموعه صدا و سیما است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سؤال دیگری درباره پیگیری شکایت این مجموعه از شرکت سازنده اتوبوسی که در حادثه راهیان نور منجر به وجود آمدن تلفات سنگینی شد، گفت: این مسئله را به طور کامل نیروی انتظامی پیگیری می‌کنند و ما تنها کاری که در این حوزه انجام می‌دهیم استفاده از اتوبوس‌هایی است که امنیت بیشتری داشته باشند.

نقدی با اشاره به جنجال‌های رسانه‌ای پیرامون این مسئله گفت: اگر مردم ما زیارت مشهد و یا عتبات عالیات را به خاطر چند تصادف ترک کنند، زیارت مناطق جنگ زده را نیز ترک می‌کردند اما هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین درباره شایعه نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ این موضوع فقط شایعه است و به نظرم طرح چنین مسائلی بیشتر در جهت تضعیف بسیج در انتخابات مطرح می‌شود.

سردار نقدی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج گفت: از آنجا که امسال مراسم هفته بسیج با ایام عاشورا و تاسوعای حسینی همزمان شده است، ما برنامه‌های خود را در حوزه افتتاح طرح‌های جدید را جلوتر برگزار می‌کنیم.

وی افزود: روز سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه، ما افتتاح سالن‌های ورزشی و پایگاه‌های جدید را خواهیم داشت. خوشبختانه ما با یک برنامه‌ریزی گسترده توانسته‌ایم در ۳ سال گذشته به اندازه ۳۰ سال قبل پایگاه بسیج و تأسیسات مرتبط با آن را بسازیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در طول ۳ سال گذشته بیش از ۹ هزار پایگاه بسیج ساخته شده است که در هفته بسیج دو هزار و ۱۹۷ پایگاه نوساز را افتتاح خواهیم کرد. همچنین ۳۲۷ سالن ورزشی در دو گروه سالن‌های صالحین مخصوص پایگاه‌های بسیج و سالن‌های ۹ دی مخصوص بسیج شهرستان‌ها ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش بسیج برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی از افتتاح یک هزار نمایشگاه کتاب در مصلی‌های نماز جمعه خبر داد و گفت: چنین مسئله‌ای می‌تواند موجب گسترش فرهنگ کتابخوانی شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: همچنین ما در روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه نمایشگاه عملکرد بسیج را برگزار خواهیم کرد که البته بازدید از آن برای عموم آزاد است.

سردار نقدی با اشاره به حضور بسیجیان برای تجدید میثاق با آرمان‌هایی امام راحل گفت: حضور بسیجیان در مرقد مطهر حضرت امام راحل شروع هفته بسیج با شعار «بسیج امتداد عاشورا» محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج، گفت: روز سه‌شنبه، ۳۰ آبانماه همزمان با پنجم محرم روز حضرت عبدالله‌الحسین، این الگوی شجاعت بسیجی نامیده شده است، اجتماع بزرگ هیئت‌های مذهبی ویژه نونهالان بسیج، دیدار فرماندگان و مسئولان رده‌های بسیج با ائمه جمعه و افتتاح نمایشگاه‌های فرهنگی هنری بسیج از جمله برنامه‌های امروز است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: روز چهارشنبه، یکم آذرماه مصادف با ششم محرم، روز حضرت قاسم‌، به عنوان نوجوانان بسیجی نامیده شده است. همایش بزرگ نوجوانان بسیجی و هیئت‌‌های بسیجی متشکل از حلقه‌های نوجوانان و همچنین همایش ۱۳ ساله‌ها در یکی از اماکن مهم شهر جزو برنامه‌های بسیج در این روز است. همچنین پروژه‌های محرومیت‌زدایی، افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و تجلیل از جهادگران، کارآفرینان و نخبگان عرصه تولید ملی از جمله برنامه‌های دیگر بسیج در این روز است.

سردار نقدی ادامه داد:‌ روز پنجشنبه ۲ آذر مصادف با هفتم محرم روز حضرت علی اصغر، الگوی ایثار بسیجی نامیده شده است که اجتماع عظیم هیئت‌های پیشکسوتان و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان در اماکن مهم شهر مراسم ویژه عطرافشانی قبور مطهر شهدا و گرامی‌داشت دانشجو از برنامه‌های اصلی این روز محسوب می‌شود.

وی افزود: روز جمعه سوم آذرماه مصادف با ۸ محرم روز علی اکبر الگوی جوان منتظر بسیجی نامیده شده است. اجتماع بزرگ هیئت‌های جوان بسیجی و هیئت‌های همایش منتظران موعود در اماکن مهم شهر، برگزاری دعای ندبه در مهدیه امام حسن مجتبی و حضور سازمان‌یافته بسیجیان و هیئت‌‌های امر به معروف و نهی از منکر در نماز‌های جمعه از دیگر برنامه‌های بسیج در این روز محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به همزمانی روز بسیج با عاشورای حسینی گفت: اجتماع بزرگ بسیجیان عاشورایی و هیئت‌های مذهبی و اقامه نماز ظهر عاشورا در میادین اصلی و مرکزی شهر از جمله مهمترین برنامه‌های بسیج در این روز می‌باشد.

سردار نقدی، با اشاره به اینکه روز دوشنبه ۶ آذرماه و ۱۱ محرم روز حضرت زینب (س)  به نام الگوی زنان بسیجی نامگذاری شده است، گفت: اجتماع بزرگ زنان عاشورایی و قرائت خطبه حضرت زینب در همایش‌های زینبیون در اماکن مهم شهر، برگزاری یادواره دانشجویی شهید ناهید فاتحی، برگزاری مسابقات قرآن ـ بسیج، افتتاح بیمارستان صحرایی در کرمانشاه از جمله برنامه‌های بسیج در روز آخر این هفته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2228

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.