درگیری بین دولت اردوغان و تروریستهای PKK به پرچم های ترکیه کشیده شد. پیارم به نقل از ترکبه آنلاین، طی هفته گذشته عناصر گروه تروریستی PKK در برخی از مناطق کرد نشین دیاربکر و حکاری اقدام به پایین کشیدن پرچم ترکیه و برافراشتن پرچم PKK نمودند که این اتفاق بازتاب فراوانی در رسانه‌های ترکیه داشت. این مسئله ...

درگیری بین دولت اردوغان و تروریستهای PKK به پرچم های ترکیه کشیده شد.


پیارم به نقل از ترکبه آنلاین، طی هفته گذشته عناصر گروه تروریستی PKK در برخی از مناطق کرد نشین دیاربکر و حکاری اقدام به پایین کشیدن پرچم ترکیه و برافراشتن پرچم PKK نمودند که این اتفاق بازتاب فراوانی در رسانه‌های ترکیه داشت.

این مسئله موجب شد که ارتش با تجهیزات سنگین وارد عمل شده و تمامی پرچم های این گروه مخرب را پایین کشیده و پرچم ترکیه را به اهتزاز در آورد.

اما جدال بر سر نصب پرچم بدین جا ختم نشد و ابعاد گسترده ای یافت. تا آنجا که پایین کشیده شدن پرچم ترکیه به سایر نقاط کرد نشین هم سرایت کرد. موج پایین کشیدن پرچم ترکیه در شهرهای کردنشین، واکنش شدید ملی گرایان ترکیه و اردوغان را به دنبال داشت. اردوغان در گفتگوی امروز خود با خبرنگاران اظهار داشت :«به این افراد هشدار میدهم اگر دست از پایین کشیدن پرچم های ترکیه برندارند ، ملت آن افراد را به پایین خواهد کشید.

برخی از جوانان ملی گرای ترکیه نیز امروز با برپایی تظاهرات نسبت به بی احترامی کردها به پرچم ترکیه اعتراض کردند.
گفتنی است امروز نمایندگان مجلس ترکیه در اقدامی نمادین و در حمایت از دولت اردوغان، پرچم ترکیه را در کنار صندلی خود نصب کردند.


Lice'de yaşanan gelişmeler

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13075

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.