بزرگ‌ترین کارخانه NGL سیری توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از جزیره سیری، این کارخانه از ظرفیت تولید روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه پنتان، چهار هزار بشکه بوتان، یک هزار و ۴۰۰ بشکه میعانات گازی و هشت هزار بشکه پروپان برخوردار بوده که هر بشکه از این ...

بزرگ‌ترین کارخانه NGL سیری توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه NGL در جزیره سیری

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از جزیره سیری، این کارخانه از ظرفیت تولید روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه پنتان، چهار هزار بشکه بوتان، یک هزار و ۴۰۰ بشکه میعانات گازی و هشت هزار بشکه پروپان برخوردار بوده که هر بشکه از این محصولات بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار در بازارهای جهانی خرید و فروش می‌شوند.

برای طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی کارخانه NGL سیری حدود ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است.

بنا به گفته مسئولان با احتساب قیمت‌های فعلی در بازارهای جهانی فقط از محل فروش مایعات و میعانات گازی روزانه پنج تا هفت میلیارد دلار و سالانه بیش از دو میلیارد دلار درآمد نصیب کشور می‌شود.

با بهره‌برداری و راه‌اندازی نهایی و تکمیلی این کارخانه، مشعل‌های گاز در چهار میدان نفتی ایران در منطقه خلیج فارس خاموش شد، به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه با خاموش شدن این مشعل‌ها حدود ۱۰۰ تا ۱۰۴ میلیون فوت مکعب گاز خشک به جای سوزاندن، جمع‌آوری می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3015

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.