عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیام احمدی‌نژاد به مناسبت درگذشت چاوز گفت: رئیس جمهور مرتکب اشتباه عقیدتی شده است. حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم واعظ موسوی امروز  در قم اظهار داشت: «رجعت» یکی از مسلمات اعتقادی شیعه است که آیات و روایات زیادی در این زمینه وجود دارد. وی افزود: «رجعت» عبارت است از ...

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیام احمدی‌نژاد به مناسبت درگذشت چاوز گفت: رئیس جمهور مرتکب اشتباه عقیدتی شده است.

خبرگزاری فارس: جایگاه «رجعت» در اعتقادات تشیع / طرح «رجعت چاوز» یک اشتباه عقیدتی بود

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم واعظ موسوی امروز  در قم اظهار داشت: «رجعت» یکی از مسلمات اعتقادی شیعه است که آیات و روایات زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: «رجعت» عبارت است از اینکه در آخرالزمان عده‌ای از صالحین برای اینکه به برخی پاداش‌های دنیوی برسند و عده‌ای از بدترین افراد برای اینکه به جزای خود برسند، به این دنیا برگردانده می‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: اگر مراد از رجعت چاوز این باشد که جزو صالحین است و بر می‌گردد این بحث مبنایی است و نمی‌توان چنین گفت.

وی ادامه داد: دلیلی نداریم که او از نظر صلاحیت‌ها و شایستگی‌ها و اعتقادات اخلاقی خوب در مرحله‌ای باشد  همراه امام زمان(عج) به این دنیا برگردد.

واعظ موسوی اظهار داشت: فکر می‌کنم رئیس جمهور و دیگر افراد در ورود به مسائل اعتقادی باید تمام توجه خود را معطوف دارند که حرفی نسنجیده و بدون در نظر گرفتن سوابق  افراد نزنند.

وی تصریح کرد: کسانی که اطلاعات دینی عمیق و آگاهی به مباحث اعتقادی ندارند نباید به این مباحث ورود پیدا کنند تا تالی فساد پیدا نشود.

استاد درس خارج فقه حوزه ادامه داد: متاسفانه این نخستین باری نیست که رئیس جمهور  از این اشتباهات اعتقادی مرتکب می‌شود وی باید از اشتباهات قبلی درس می‌گرفت و چنین اشتباهی را مرتکب نمی‌شد تا سبب حساسیت علما و بزرگان و حوزه‌ها نشود.

وی تاکید کرد: در مجامع حوزوی و تجمعات متدینین این مسئله موجبات ناراحتی بسیاری را فراهم کرده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3183

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.