رئیس جمهور ازبکستان ضمن سخنرانی در سیزدهمین اجلاس سران شانگهای با حمایت از موضع روسیه، گفت: ازبکستان مخالف انتقال بحران سوریه به‌ بیرون از مرزهای این کشور است.   به گزارش  پیارم به نقل از خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اسلام کریموف» با اشاره به‌ برگزاری سیزدهمین اجلاس سران شانگهای در شرایط پیجیده بین‌المللی ...

رئیس جمهور ازبکستان ضمن سخنرانی در سیزدهمین اجلاس سران شانگهای با حمایت از موضع روسیه، گفت: ازبکستان مخالف انتقال بحران سوریه به‌ بیرون از مرزهای این کشور است.

خبرگزاری فارس: «کریم‌اف»: ازبکستان مخالف انتقال بحران سوریه به‌ بیرون از مرزهای این کشور است

 

به گزارش  پیارم به نقل از خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اسلام کریموف» با اشاره به‌ برگزاری سیزدهمین اجلاس سران شانگهای در شرایط پیجیده بین‌المللی و افزایش تندروی در برخی از کشورهای جهان، اعلام کرد: ما از ابتکار روسیه در رابطه با انتقال سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت کنترل بین‌المللی حمایت می‌کنیم و من معتقدم که اگر سوریه خود چنین یک پیشنهادی را انجام می‌داد، از سوی ما بهتر پذیرفته می‌شد.

وی همچنین از پشتیبانی تاشکند از موضع مسکو در رابطه با غیر قابل قبول بودن انتقال بحران سوریه به‌بیرون از مرزهای این کشور خبر داد.

رئیس جمهور ازبکستان طی این سخنرانی به‌ بحث افغانستان نیز اشاره کرد و گفت که ابهام در وضعیت افغانستان می‌تواند به‌ یکی از دلایل تشدید اوضاع نه‌تنها در افغانستان و آسیای مرگزی بلکه فراتر از آن تبدیل شود.

وی افزود: برای هیچ کس این موضوع جای سوال نیست که مشکل افغانستان راه حل نظامی ندارد. تنها راه – راه مذاکره و دست یافتن به‌توافق است.

کریموف یادآور شد که تاشکند پایبند به‌سیاست عدم مداخله در امور داخلی افغانستان می‌باشد.

برای حضور در اجلاس سانگهای، سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7577

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.