وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد که ۵۳ نفر در انفجار بئرالعبد زخمی شدند که ۴۱ نفر از آنها بیمارستان را ترک کرده و ۱۲ نفر دیگر در حال مداوا هستند که حال آنها خوب گزارش شده است.   به گزارش خبرگزاری فارس،شبکه خبری «المیادین» در خبری فوری از وقوع انفجار در منطقه «بئر العبد» در جنوب ...

وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد که ۵۳ نفر در انفجار بئرالعبد زخمی شدند که ۴۱ نفر از آنها بیمارستان را ترک کرده و ۱۲ نفر دیگر در حال مداوا هستند که حال آنها خوب گزارش شده است.

خبرگزاری فارس: انفجار در منطقه «بئرالعبد» در حومه بیروت و واکنش‌ها+عکس و فیلم

 

به گزارش خبرگزاری فارس،شبکه خبری «المیادین» در خبری فوری از وقوع انفجار در منطقه «بئر العبد» در جنوب حومه بیروت خبر داد.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که این انفجار در منطقه پرتردد و پرازدحام روی داده است.

شبکه خبری المنار نیز اعلام کرد که این انفجار در نزدیکی ساختمان مرکز همکاری‌های اسلامی روی داده است.

المنار لحظاتی پیش گزارش داد که این حادثه در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در پارکینگ خودرو در نزدیکی ساختمان مرکز همکاری اسلامی روی داده است.

شبکه تلویزیونی المنار در حال پخش اولین تصاویر از این انفجار است که دود غلیظی از منطقه از راه دور قابل مشاهده است. در این انفجار چندین دستگاه خودرو کاملا در آتش سوختند و منهدم شدند.

بر اساس گزارش‌های رسیده این انفجار تلفاتی نیز به همراه داشته است. لبنان ۲۴ گزارش داد که بالگردهای ارتش لبنان به سوی حومه جنوبی بیروت حرکت کردند.

بر اساس این گزارش، خودروهای آمبولانس و دفاع مدنی به منطقه «ماضی» در الشیاح حرکت کردند. دقایقی پیش در این منطقه صدای انفجار به گوش رسیده بود.

شبکه «ام تی وی» لبنان گزارش داد که این انفجار شخصیت سیاسی و امنیتی خاصی را هدف قرار نداده است.

سایت لبنانی النشره نیز گزارش داد که این انفجار در نزدیکی مجتمع حضرت زینب در خیابان عباس الموسوی روی داده است.

النشره همچنین گزارش داد که این انفجار در یک پارکینگ خودرو در نزدیکی میدان صلاح غندور و پشت مرکز همکاری‌های اسلامی صورت گرفته است. اطلاعات اولیه از زخمی شدن چندین نفر در این انفجار خبر می دهد.

بر اساس گزارش الجدید، در این انفجار تعدادی کشته و زخمی شدند و زخمی ها به بیمارستان بهمن منتقل شدند.

شبکه خبری المنار تأکید کرد که به شهروندان هشدار داده شده است که به دلیل امکان وجود یک انفجار دیگر از تجمع در محل حادثه خودداری کنند.

شبکه خبری المنار به نقل از منابع بیمارستانی گزارش داد که در این انفجار ۱۸ نفر زخمی شدند که بیشتر آنها جراحات سطحی داشته‌اند اما خسارت های مادی زیادی به بار آورده است.

از سال ۱۹۸۵ که یک انفجار در مسجد بئر العبد روی داد و علامه سید محمد حسین فصل الله را هدف قرار داده بود تا کنون در این منطقه انفجاری رخ نداده بود.

خبرنگار شبکه خبری المنار گزارش داد که این انفجار باعث ایجاد حفره‌ای به عمق دو متر در محل حادثه شده است. بر اساس گزارش های غیررسمی این بمب دست ساز حاوی ۳۵ کیلوگرم مواد منفجره بودهکه در ارتفاع بسیار نزدیک به زمین بوده است.

مدیر بیمارستان بهمن نیز گزارش داد که ۳۸ تن از مجروحان این حادثه به این بیمارستان منتقل شدند که بیشتر آنها جراحات سطحی داشتند. شبکه خبری العربیه اعلام کرد که این انفجار تلفات جانی به همراه نداشته است.

سرتیپ «ابراهیم بصبوص» مدیرکل نیروهای امنیت داخلی لبنان از محل انفجار بازدید کرد.

وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد که ۵۳ نفر در انفجار بئرالعبد زخمی شدند که ۴۱ نفر از آنها بیمارستان را ترک کرده و ۱۲ نفر دیگر در حال مداوا می‌باشند.

واکنش‌های داخلی به این انفجار

«میشل سلیمان» رئیس جمهور لبنان انفجار بئر العبد در حومه جنوبی بیروت را محکوم کرد و خواستار کشف عاملان این جنایت شد.

«تمام سلام» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان نیز گفت: انفجار ضاحیه بیروت جنایتی شرم آور است که با هدف بی ثباتی لبنان صورت می گیرد.

«نجیب میقاتی» نخست وزیر پیشبرد امور لبنان نیز گفت دست‌های کینه و ترور در صدد انفجار اوضاع در لبنان است. وی انفجار تروریستی ضاحیه بیروت را محکوم و بر ضرورت تسریع در تفاهم سیاسی برای خروج از بحران کنونی تاکید کرد

 

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان گفت هدف از این انفجار کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان لبنانی و ایجاد خسارت‌های فراوان بود. این انفجار با هدف ایجاد تفرقه در میان لبنانی ها صورت گرفته و این مسئله مستلزم هوشیاری و بیداری همگان است

«فایز غصن» وزیر دفاع لبنان نیز از لبنانی ها خواست که در قبال فتنه انگیزی هوشیار باشند و وحدت خود را حفظ کنند

«مروان شربل» وزیر کشور لبنان در محل انفجار حضور یافت و از نزدیک در جریان خسارت‌های مالی این انفجار قرار گرفت.

وی طی سخنان کوتاهی به المنار گفت که این انفجار اقدامی جنایتکارانه است که با هدف تخریب کشور و ایجاد فتنه انگیزی صورت گرفته است.

 

واکنش‌های بین المللی

 

سازمان همکاری اسلامی انفجار بئرالعبد را که به زخمی شدن ۵۳ نفر انجامید را محکوم کرد و تمامی طرف‌های لبنانی را به تشکیل دولت وحدت ملی فراخواند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5550

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.