نخست‌وزیر ترکیه ضمن هشدار به تظاهرات‌کنندگان در میدان «تقسیم» استانبول گفت که طی ۲۴ ساعت آینده، نیروهای امنیتی به این اعتراض‌ها پایان خواهند داد.   به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که مقامات این کشور طی ۲۴ ساعت آینده میدان «تقسیم» ...

نخست‌وزیر ترکیه ضمن هشدار به تظاهرات‌کنندگان در میدان «تقسیم» استانبول گفت که طی ۲۴ ساعت آینده، نیروهای امنیتی به این اعتراض‌ها پایان خواهند داد.

خبرگزاری فارس: اردوغان: تا ۲۴ ساعت آینده به اعتراض‌های میدان «تقسیم» پایان می‌دهیم

 

به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که مقامات این کشور طی ۲۴ ساعت آینده میدان «تقسیم» را از وجود اغتشاشگران پاک خواهند کرد.

بر اساس این گزارش به تظاهرات‌کنندگان در میدان تقسیم استانبول ۲۴ ساعت فرصت داده شده تا این میدان را تخلیه کنند.

شبکه سی‌ان‌ان ترکی به نقل از یکی از اعضای اتحادیه‌هایی که امروز با اردوغان نشست داشتند گفت: به وزارت کشور ترکیه دستورهایی داده شده است تا طی ۲۴ ساعت آینده همه‌چیز را تمام کند. نیروهای امنیتی از حالا به بعد با شیوه‌های مختلف این مسئله را خاتمه خواهد داد و ترکیه نیازی ندارد که از بیرون کسی به آن درس دهد.

این درحالی است که آمریکا و اتحادیه اروپا، افراط پلیس ترکیه در سرکوب معترضان در میدان تقسیم را محکوم کرده‌اند.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که بیش از دو هفته از آغاز تظاهرات ضد دولتی در ترکیه می‌گذرد. ‫این تظاهرات بعد از آن آغاز شد که جمعیتی از معترضان به طرح‌های نوسازی دولت آنکارا به صورت مسالمت آمیز در پارکی در استانبول تحصن کردند ولی پلیس ترکیه سعی کرد آنها را متفرق کند.

‫اردوغان دو روز پیش نیز معترضان ضد دولتی را عده‌ای غارتگر خوانده و تهدید کرده بود که آنها بهای اعتراضات خود را پرداخت خواهند کرد. ‫جدیدترین اخبار از درگیری‌های خشونت بار پلیس ترکیه با معترضان و استفاده از گاز اشک آور و ماشین‌های آبپاش با فشار قوی علیه تظاهرات کنندگان خبر می‌دهند. ‫

هزاران نفر در ناآرامی‌های اخیر در ترکیه بازداشت شده‌اند. ‫علاوه بر این، گزارش‌ها از اقدام به خودکشی چندین افسر پلیس ترکیه خبر می‌دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4775

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.