یک خبرگزاری آمریکایی در گزارشی نوشت که شبکه خبری الجزیره دیگر صدای تغییر در خاورمیانه نبوده و در خدمت اهداف امیر قطر است. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری آمریکایی «یونایتدپرس اینترنشنال»، روزنامه‌نگارانی که برای شبکه خبری الجزیره فعالیت می‌کنند اعلام کردند که این شبکه تلویزیونی دیگر صدای «تغییر» نبوده بلکه به ابزار تبلیغاتی ...

یک خبرگزاری آمریکایی در گزارشی نوشت که شبکه خبری الجزیره دیگر صدای تغییر در خاورمیانه نبوده و در خدمت اهداف امیر قطر است.

خبرگزاری فارس: «الجزیره» دیگر صدای تغییر در خاورمیانه نیست و در خدمت امیر قطر است

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری آمریکایی «یونایتدپرس اینترنشنال»، روزنامه‌نگارانی که برای شبکه خبری الجزیره فعالیت می‌کنند اعلام کردند که این شبکه تلویزیونی دیگر صدای «تغییر» نبوده بلکه به ابزار تبلیغاتی برای صاحبان خود از خاندان پادشاهی قطر تبدیل شده است.

مجله آلمانی «اشپیگل» روز جمعه گزارش داد در ماه‌های اخیر خبرنگاران سابق الجزیره اعلام کرده‌اند که این شبکه در خدمت اهداف سیاسی مالک و موسس خود یعنی «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر بوده است.

این شبکه خبری از سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را با هدف تبدیل شدن به منبعی برای جریان اطلاعات در جهان آغاز کرد.

«اکظم سلیمان» که در دفتر الجزیره در برلین آلمان فعالیت می‌کرد گفت: پیش از آغاز بهار عربی، ما صدای تغییر و سکویی برای انتقادها و فعالان سیاسی در منطقه بودیم اما الجزیره هم اکنون به یک رسانه تبلیغات‌چی تبدیل شده است.

یکی دیگر از خبرنگاران الجزیره گفت که تصمیمات در این شبکه بر اساس اولویت‌های روزنامه‌نگاری اتخاذ نمی‌شود بلکه بر اساس منافع وزارت امور خارجه قطر گرفته می‌شود.

این روزنامه‌نگار گفت این شبکه خبری تظاهرات گسترده علیه دولت بحرین که متحد امیر قطر است را نادیده می‌گیرد اما در سوریه، جایی که قطر از مخالفان حمایت می‌کند، الجزیره به نفع مخالفان فعالیت می‌کند.

طی ماه‌های اخیر روزنامه‌نگاران متعددی از شبکه خبری الجزیره استعفا دادند. به دلیل موضع‌گیری‌های جانبدارانه الجزیره، خبرنگارانی از دفاتر این شبکه خبری در پاریس، لندن، مسکو، بیروت و قاهره از سمت خود کناره‌گیری کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3043

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.