خبرگزاری پیارم: معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان گفت: بی‌بصیرتی موجب شد که یک فرمانده سپاه مولای متقیان به قاتل فرزندش در دشت کربلا تبدیل شود. به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمد رضوان‌نژاد سه‌شنبه شب در همایش اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و کارخانجات این شهرستان، ترک فریضه ...

خبرگزاری پیارم: معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان گفت: بی‌بصیرتی موجب شد که یک فرمانده سپاه مولای متقیان به قاتل فرزندش در دشت کربلا تبدیل شود.

خبرگزاری فارس: «بی‌بصیرتی» از فرمانده علوی قاتل حسین ساخت

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمد رضوان‌نژاد سه‌شنبه شب در همایش اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و کارخانجات این شهرستان، ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر پس از جریان غدیر را موجب پدید آمدن واقعه عاشورا دانست و اظهار داشت: اگر در چند ماه پس از غدیر فریضه امر به معروف و نهی از منکر مغفول نمی‌ماند و کودتای ۲۸ صفر و وقایع همراه با آن رخ نمی‌داد قیام خونین عاشورا نیز در ۵۱ سال پس از آن رقم نمی‌خورد.

وی با اشاره به هدف و فلسفه قیام اباعبدالله (ع) خاطرنشان کرد: تهاجم فرهنگی و جنگ نرم بنی‌امیه به گونه‌ای در جامعه اسلامی تأثیر گذاشته بود که پس از نام خدا و درود بر پیامبر (ص) لعن بر امیرالمؤمنین (ع) توسط خطیبان اتفاق می‌افتاد و مردم نیز در برابر آن ساکت بودند.

معاون ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و کارخانجات شهرستان کاشان از بصیرت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین معروفات نام برد و تصریح کرد: بی‌بصیرتی به قدری در میان صف دشمن اباعبدالله(ع) زیاد بود که قاتل ایشان از رزمندگان و فرماندهان سپاه علوی در جنگ صفین بود.

رضوان‌نژاد فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دو واجب مظلوم الهی ذکر و عنوان کرد: گرچه بر اساس احادیث و روایات این واجب در برابر دیگر واجبات قطره‌ای در برابر دریای بی‌کران است اما مورد غفلت قرار گرفته و حق آن ادا نشده است.

وی کاشان را از جمله شهرهای منتخب برای اجرای طرح تذکر لسانی ذکر و عنوان کرد: این طرح گرچه در ظاهر آسان به نظر می‌رسد اما اصحاب تذکر لسانی در جامعه قلیل هستند در حالی که اگر به شکل وظیفه همگانی اجرا شود مشکلات جامعه کم می‌شود.

وی ابراز تنفر قلبی، گفتار و تذکر لسانی و استفاده از قدرت را از مراحل نهی از منکر برشمرد و یادآور شد: همانگونه که مقام عظمای ولایت تأکید داشتند تذکر لسانی واجب عینی است و وظیفه آحاد و اقشار مختلف جامعه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2260

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.