” اگهر ” نوعی قارچ است که ظاهری شبیه به سیب زمینی و بافت آن محکم تر از قارچ های معمولی است و محل رویش آن در کوهپایه های شهرستان بشاگرد است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار هرمز از بشاگرد، با توجه به بارندگی های اخیر شرایط برای رشد ...

” اگهر ” نوعی قارچ است که ظاهری شبیه به سیب زمینی و بافت آن محکم تر از قارچ های معمولی است و محل رویش آن در کوهپایه های شهرستان بشاگرد است.

اگهر 300x205  آغاز پیدایش کمیاب ترین «اگهر» در کوهپایه های بشاگرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار هرمز از بشاگرد، با توجه به بارندگی های اخیر شرایط برای رشد این زیر خاکی طبیعی با ارزش در شهرستان بشاگرد به وجود آمده است.

” اگهر ” نوعی قارچ است که ظاهری شبیه به سیب زمینی و بافت آن محکمتر از قارچ های معمولی است که مزه آن هم از سیب زمینی و هم از قارچ بسیار خوشمزه تر است. این محصول با ارزش شهرستان بشاگرد در عمق ۱۰ تا ۳۰ سانتی متری سطح زمین در نزدیک ریشه های درختان در زمین های معتدل یافت می شود.

هر ساله در اواخر اسفند ماه در یک بازه دو تا سه هفته ای این محصول پیدا می شود البته اگر زمستان بارانی خوبی باریده باشد، اگهر معمولا در گوهپایه ها وجود دارد و نشانه وجود آن نیز ترک خوردگی خاک است که پیدا کردن آن بسیار سخت است و حتی افراد ماهر که قبلا این کار را انجام داده اند هم به راحتی این محصول را نمی بینند و برای یافتن آن باید تلاش و وقت زیادی گذاشت.

اگهر در گونه های مختلف به رنگهای سفید، قرمز، خاکستری، بنفش و سیاه دیده می شود و مردم منطقه به صورت کباب و سرخ شده مصرف می کنند که بسیار خوشمزه است.

گفتنی است ؛” اگهر ” حتی در کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار طرفدار دارد و قیمت هر کیلو آن در برخی از مواقع به ۵۰۰ دلار هم رسیده است.

این محصول همچنین در شهرستان و استان نیز طرفدار زیادی دارد.

محل رویش این محصول بیشتر در استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و فارس است که در شهرستان بشاگرد بیشتر دیده می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11507

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.