عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: نظرم این بود که فروزانمهر استاندار خراسان رضوی باقی بماند.     گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و فعلی خراسان رضوی اظهار داشت: خراسان رضوی آخرین جایی بود که جابه‌جایی در ...

عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: نظرم این بود که فروزانمهر استاندار خراسان رضوی باقی بماند.

خبرگزاری فارس: حقیقت مذاکرات مبارزه است/ نظرم این بود که «فروزان‌مهر» استاندار باقی بماند

 

 

گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و فعلی خراسان رضوی اظهار داشت: خراسان رضوی آخرین جایی بود که جابه‌جایی در آن صورت گرفت؛ نظرم این بود آقای فروزان‌مهر بماند و روز دوم خدمتم به وی گفتم باش و کار کن.

وزیر کشور تصریح کرد: بنده همچنین نزد آیت‌الله واعظ طبسی هم رسیدم و همان ایام گفتم آیا شما راضی هستید که ایشان بماند و وی هم گفتند بله، نیروی خوبی است و من موافقم؛ نمایندگان استان نیز با وی مخالفتی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه تغییر استانداران کم‌کم به یک موج تبدیل شد، افزود: نمایندگان مجلس و نمایندگان محترم ولی‌فقیه در سه استان متقاضی حضور آقای فروزانمهر برای استانداری آن استان بودند اما چون بنای تغییر در اینجا را نداشتیم در‌ آن سه استان‌ها استناندار انتخاب شد.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه گزینه‌های مختلفی برای استان‌داری خراسان رضوی مطرح شد، افزود: تماس‌های بسیاری با بنده انجام شد و بنده خوشحال بودم که این نیروی مشتاق وجود دارد اما باید یک استاندار انتخاب می‌شد که آخرین گزینه آقای نجار بود.

وزیر کشور بر همین اساس اسماعیل نجار را یکی از گزینه‌های مناسب برای خراسان رضوی عنوان کرد و گفت: بنده از مدت‌ها قبل وی را می‌شناختم و فردی متدین و انقلابی بود که در مسیر سیاست‌های آقای روحانی قرار داشت اما به وی کم‌لطفی شد و تا مرز ظلم هم پیش رفت.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با وجود شرایطی که در منطقه ما حکم‌فرماست و وجود درگیری‌ها، ترورها و خونریزی‌ها، ما کاملاً در امنیت و آرامش هستیم.

رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه مبدأ همه این نا آرامی‌ها آمریکاست یادآور شد: آمریکا به دنبال تأمین منافع خود در منطقه و ایجاد تنش، تفرقه و دامن زدن به آنهاست اما مظهر مقابله با آمریکا ایران است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه با هوشیاری مردم خوبمان و با هدایت مقام معظم رهبری در شرایط کاملاً مناسب هستیم یادآور شد: امروز نسبت به سال قبل شاهد ثبات در کشور هستیم.

وی با اشاره به انتخابات سال ۹۲ یادآور شد: ما در سال ۹۱ شاهد اوج تحریم‌ها، فشارهای فراوان اقتصادی، جنگ روانی، تهدیدهای مستقیم ، اختلافات شدید بین نیروهای سیاسی و حتی سران قوا بودیم و تهدید آمریکایی‌ها این بود که با فشار اقتصادی و ایجاد اختلاف و با زدن یک جرقه در زمان انتخابات فضایی را در کشور ایجاد کنند که دامنه آن فراتر از حوزه سیاسی و در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی باشد.

وزیر کشور اضافه کرد: اما مردم با انتخابات بصیرت خود را اثبات کردند و در واقع هوشیاری خود و شناختشان را از آمریکا نشان دادند و ارادت خود را به مقام معظم رهبری و ثبات قدم خود را نسبت به انقلاب، امام و شهدا ثابت کردند.

رحمانی‌فضلی حضور حداکثری مردم در انتخابات را وقوع حماسه سیاسی دانست و یادآور شد: مردم انتخاب معقولی داشتند و کسی با چهره روشن انقلابی در کسوت روحانی روی کار آمد و به دنبال این انتخاب مردم امیدار شدند.

وی با بیان اینکه ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شده و وحدت و همدلی در کشور بیشتر شده است، افزود: دشمنان از ما قطع امید کرده‌اند؛ اولین سفر آقای روحانی به نیویورک چهره جدید ایران و شرایط تازه و نوینی را از کشورمان به نمایش گذاشت.

رحمانی‌فضلی به پیشنهاد ایران با عنوان مبارزه با خشونت و افراطی‌گری به سازمان ملل اشاره و تصریح کرد: این در حالی است که دشمنان از این کشور به عنوان جایگاه تروریست در تبلیغاتشان اسم می‌بردند و این مسئله موجب عزت ایران است، باید این بیرق و پرچم را کماکان بر فراز ایران برافراشته نگه داریم تا به همه دنیا ثابت شود اسلام منادی حقوق بشر و صلح است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه در حال حاضر مسافرت‌ها به ایران زیاد شده است و این نشان می‌دهد آنها ایران را قبول کرده‌اند، یادآور شد: آخرین موضوع که تن به پذیرش آن دادند بحث امضای توافقنامه در مسئله هسته‌ای بود.

وی با تأکید بر اینکه تفسیرهای مختلفی از این موضوع می‌شود، گفت: بنده نزدیک به ۹سال در شورای عالی امنیت ملی به طور مستقیم این مسئله را پیگیری می‌کردم؛ واقعاً شرایطی برای ما پیش آمده که بعدها باید ذکر شود و از حالت محرمیت بیرون آید.

رحمانی‌فضلی یادآور شد: آنها حق خود می‌دانستند که خواسته‌هایشان را به ایران تحمیل کنند، روزهایی روی ۲-۳ بسته سانتریفیوژ با ما بحث می‌کردند آن هم اینکه تحت نظارت باشد. اما الآن قبول می‌کنند که ۱۹هزار سانتریفیوژ ما بچرخد و کار کند.

وی با بیان اینکه انرژی هسته‌ای حق قانونی ایران است تأکید کرد: آنها اکنون با ما سر میز مذاکره می‌نشینند ما در تحلیل‌هایمان نباید خود را کوچک بگیریم در برخی تحلیل‌ها اینگونه آورده می‌شود که انگار کسانی وارد مذاکره شده‌اند که شناختی از آمریکا و استکبار ندارند و با بی‌اطلاعی رفته‌اند. آیا واقع قضیه این است؟

رحمانی‌فضلی ادامه داد: این در حالی است که آقای روحانی خود از اولین گام‌های مسئله انرژی هسته‌ای و از زمانی که اولین سانتریفیوژ پایه‌گذاری شده در جریان این کارها بوده است؛ برخی وارد تحلیل‌های سیاسی و جناحی می‌شوند و حق را به مسلخ می‌برند در حالیکه نباید قدرت خود را نادیده بگیریم.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر قرار باشد تعیین‌کننده آمریکا باشد قدرت مقاومت ۳۶ ساله ما کجا باید نقل شود. چرا خود را کوچک بگیریم؟

رحمانی‌فضلی با اشاره به موضوع مذاکرات نیز متذکر شد: آیا رفتن به مذاکره عدول از حق است؟ حتماً نیست. آیا تسلیم شدن است؟ حتماً نیست. آیا سادگی است؟ حتماً سادگی نیست بلکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اتمام حجت بر دنیاست.

وی با تأکید بر اینکه ما مذاکره را نیز مبارزه می‌دانیم، یادآور شد: همانگونه که در ۸سال دفاع مقدس مبارزه داشتیم و ایستادیم در حال حاضر نیز هر لحظه که حقوقی ضایع شود نظام تصمیم خود را خواهد گرفت.

رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه حق مردم است که از حقوق خود و میراث شهدا و ارزش‌های انقلاب دفاع کنند و از موضوعات و مسائلی که با حقوق آنها ارتباط مستقیم دارد مطلع باشند؛ مردم به نمایندگان خود در این موضوع اعتماد دارند.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بنای دولت اجرای سیاست مقاومت اقتصادی است و چنین اراده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه یکی از شعارهای آقای روحانی بحث اعتدال است، یادآور شد: برخی با برداشت‌هایی از تفاسیر بزرگان در حوزه‌های فلسفی و نگاه عمیق فقهی و علمی می‌خواهند برداشت سیاسی داشته و اعتدال را در برابر عدالت قرار دهند. اماچه زمانی آقای روحانی چنین سخنی را گفته است؟ بلکه از نظر آقای روحانی اعتدال، طریقت، روش و شیوه حقیقی است و در مقابل خشونت و افراط بوده و جزو اعتقادات دینی ماست.

وی با بیان اینکه انتقادات باید کارشناسانه،‌مستند و دلسوزانه باشد، افزود: نباید به سمت حاشیه‌سازی و حذف یکدیگر از جامعه برویم.

رحمانی فضلی به وهابیت،‌ تکفیری‌ها و سایر فرقه‌های دست‌نشانده اشاره و تصریح کرد: اگر اینها در ایران فرصت عرض اندام داشته باشند به کمتر از چیزی که در سوریه است راضی نخواهند بود.

وزیر کشور یادآور شد: اهل تسنن ما در ایران، فهیم، عاقل، منطقی و معتقد هستند و مخالف فرقه‌های دست‌نشانده آمریکا هستند.

رحمانی فضلی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم خراسان رضوی و مشهد هم در حوزه اقتصاد هم در حوزه فرهنگ و هم انسجام و وحدت در ایران پیشرو باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11380

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.