نخست وزیر لبنان اقدامات حزب‌الله را در دوره اخیر بسیار هوشمندانه خواند و تاکید کرد این حزب بر ضرورت بی طرفی لبنان در مسایل مربوط به سوریه تاکید دارد. به گزارش الانتقاد، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان در اظهاراتی مطبوعاتی از نیویورک تاکید کرد که به عنوان نخست وزیر تمام تلاشش در این است که ...

نخست وزیر لبنان اقدامات حزب‌الله را در دوره اخیر بسیار هوشمندانه خواند و تاکید کرد این حزب بر ضرورت بی طرفی لبنان در مسایل مربوط به سوریه تاکید دارد.


به گزارش الانتقاد، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان در اظهاراتی مطبوعاتی از نیویورک تاکید کرد که به عنوان نخست وزیر تمام تلاشش در این است که لبنان را حفظ کند و این کشور را از پیامدهای حوادث جاری اطرافش بازدارد، چرا که عرصه لبنان بسیار حساس است و از اتفاقات خارجی تاثیر می‌پذیرد.وی افزود که همانگونه که مشهور است، لبنان به دو محور مخالف سوریه و موافق آن تقسیم می شود و به این علت ما سعی می کنیم تا از هر پیامد حوادث سوریه در این کشور جلوگیری کنیم.وی با اعلام مخالفت خود در زمینه ادامه خونریزی ها در این کشور تاکید کرد که این ملت سوریه هستند که باید آینده خود را انتخاب کنند، بهترین راهکار برای حل این مشکل گفتگو بین مخالفان و حاکمیت و رسیدن به راهکار مورد قبول دو طرف است تا سوریه نقش دموکراتیک خود را بازیابد و انتخابات آزاد در این کشور برگزار شود تا ملت سوری چیزی را که می خواهد انتخاب کند.

میقاتی رفتارهای حزب الله در مرحله کنونی را بسیار هوشمندانه خواند و تاکید کرد که حزب‌الله از موافقان اعلامیه بعبدا است که در یکی از بندهای آن بر بی طرف بودن لبنان از محوربندیها و درگیری های منطقه ای و بین المللی تاکید شده است. وی ابراز امیدواری کرد که این اعتقاد در میان همه لبنانی ها ایجاد شود که باید از درگیر شدن به نیابت از دیگران خودداری کنند.نخست وزیر لبنان در مورد وجود برخی نگرانی ها در زمنیه تعویق انتخابات پارلمانی در لبنان گفت که لبنان همواره محل دموکراسی و انتخابات بوده است، آیا معقول است که در این جنبش‌های عربی این کشور از انجام انتخابات سرباز زند؟ چه کسی جرأت دارد درخواست تعویق انتخابات کند؟ تعویق انتخابات در نظر من وارد نیست و هیچ توجیهی نمی توان در مورد آن داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1868

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.