پیارم به نقل از جام سیاسی؛ روزنامه انگلیسی “گاردین” (Guardian) خبر داد: «شبکه سی.ان.ان (CNN) از پخش مستند تولیدی خودش در مورد بحرین، ممانعت به عمل آورد. این مستند شدیداً سرکوب مردم معترض به دست حکام بحرین را محکوم کرده است.»   گاردین اضافه کرد: «شبکه سی‌ان‌ان مستندی تحت عنوان “i-Revolution” تولید کرده که ...

 

پیارم به نقل از جام سیاسی؛ روزنامه انگلیسی “گاردین” (Guardian) خبر داد: «شبکه سی.ان.ان (CNN) از پخش مستند تولیدی خودش در مورد بحرین، ممانعت به عمل آورد. این مستند شدیداً سرکوب مردم معترض به دست حکام بحرین را محکوم کرده است.»

 

گاردین اضافه کرد: «شبکه سی‌ان‌ان مستندی تحت عنوان “i-Revolution” تولید کرده که استفاده شدید رژیم سرکوبگر منامه از خشونت و وحشیگری آن ها در مقابله با اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم بحرین را به تصویر کشیده است؛ اما پخش این مستند به دستور مدیر این شبکه به بهانه ملاحظات صرفا تحریریه‌ای[!] ممنوع شده است.»

 

 

به نوشته گاردین، وابستگی مالی این شبکه به حکومت بحرین دلیل این اقدام سی‌ان‌ان است. زیرا اتکای سی‌ان‌ان به سود عائدی و حمایت های مالی از  سوی رژیم‌های دیکتاتوری عرب، پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ شدیداً افزایش پیدا کرده است. سی‌ان‌ان برای مدت طولانی به تملق حاکمان بحرین و ستایش از سیاست‌های این رژیم می‌پرداخته و ضمنا علاوه بر ارتباطات مالی با آل خلیفه، این حقیقت نیز که “بحرین متحد نزدیک آمریکاست” در جلوگیری از پخش این مستند انتقادی ‌تأثیر غیرقابل انکار دارد.»

 

 

روزنامه انگلیسی در پایان خاطرنشان می کند: «مستند سی‌ان‌ان پس از موج اعتراض و انقلاب در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1666

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.