وزرای امور خارجه ایران و روسیه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی تلفنی از آغاز اجرای توافقات هسته‌ای ژنو ابراز رضایت کرده و در عین حال روند توسعه همکاری‌های تجاری – بازرگانی دو کشور را مورد بررسی قرار دادند. در بیانیه وزارت خارجه روسیه که عصر چهارشنبه در سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفت، آمده است: وزرای ...

وزرای امور خارجه ایران و روسیه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی تلفنی از آغاز اجرای توافقات هسته‌ای ژنو ابراز رضایت کرده و در عین حال روند توسعه همکاری‌های تجاری – بازرگانی دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری فارس: رضایت لاوروف و ظریف از روند اجرای توافق هسته‌ای «ژنو»


در بیانیه وزارت خارجه روسیه که عصر چهارشنبه در سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفت، آمده است: وزرای خارجه روسیه و ایران در این مذاکرات به تبادل نظر در مورد تحولات پیرامون برنامه هسته‌ای ایران پرداخته و آغاز روند تحقق توافقات ژنو در تاریخ ۲۰ ژانویه را موفقیت آمیز ارزیابی کردند.
به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که “سرگئی لاوروف” و “محمدجواد ظریف” وزرای امور خارجه روسیه و جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکراتی تلفنی از موفقیت آمیز بودن آغاز اجرای اقدامات مورد توافق در مذاکرات هسته‌ای ژنو بین ایران و گروه «۱+۵» ابراز رضایت کردند.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه همچنین تاکید کرد که اجرای دقیق «برنامه اقدام مشترک» که مورد توافق طرف ایرانی و کشورهای عضو گروه ۱+۵ قرار گرفته، این امکان را بوجود می‌آورد که نگرانی‌های برخی اعضای جامعه بین الملل از ماهیت برنامه هسته‌ای ایران از بین رفته و کمک کند تا حقوق بلامنازع ایران در استفاده از انرژی اتمی صلح آمیز تحقق پیدا کند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، لاوروف و ظریف در جریان مذاکرات خود همچنین اقدامات مشترک برای عملی سازی توافقات صورت گرفته بین روسای جمهور دو کشور در زمینه توسعه همکاری‌های روسیه و ایران در عرصه تجاری-بازرگانی را مورد بررسی قرار دادند.

علاوه بر این وزرای خارجه روسیه و ایران روند حل و فصل مناقشه در سوریه را نیز مورد تبادل نظر قرار داده و بر راه حل صرفا دیپلماتیک و سیاسی این بحران تاکید کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10831

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.