رأی منفی پارلمان انگلیس به اقدام نظامی علیه سوریه از نگاه کاریکاتوریست «فایننشال تایمز» + عکس روزنامه «فایننشال تایمز» با انتشار کاریکاتوری، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس را به شکل حیوانی خانگی به تصویر کشیده که از همراهی اربابش جامانده است. به گزارش  پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، هفته گذشته بود که پارلمان انگلیس در ...

رأی منفی پارلمان انگلیس به اقدام نظامی علیه سوریه از نگاه کاریکاتوریست «فایننشال تایمز» + عکس

رأی منفی پارلمان انگلیس به اقدام نظامی علیه سوریه از نگاه کاریکاتوریست «فایننشال تایمز» + عکس

روزنامه «فایننشال تایمز» با انتشار کاریکاتوری، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس را به شکل حیوانی خانگی به تصویر کشیده که از همراهی اربابش جامانده است.

به گزارش  پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، هفته گذشته بود که پارلمان انگلیس در اقدامی غیرمنتظره با طرح «دیوید کامرون» نخست‌وزیر این کشور برای مشارکت در اقدام نظامی علیه سوریه مخالفت کرد.

بسیاری از نمایندگان پارلمان نبود مدارک کافی برای اثبات دست داشتن دولت سوریه در حمله سه هفته پیش به «غوطه» در حومه دمشق را دلیل خود برای رأی منفی عنوان کرده‌اند. اعضای حزب کار که اصلی‌ترین مخالفان این طرح بودند، می‌گوید انگلیس باید بر اساس شواهد موجود تصمیم بگیرد، نه اینکه شواهدی بر اساس تصمیمات خود بسازد. برخی دیگر از نمایندگان هم نبود مجوز شورای امنیت و همچنین احتمال گسترش درگیری‌ها در سوریه و ورود کشورهای دیگر به بحران را از دلایل خود برای رأی منفی عنوان کرده‌اند.

رأی منفی پارلمان که عملا اصلی‌ترین متحد آمریکا را در اقدام نظامی علیه سوریه حذف کرد، حتی موجب شد تا «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هم در تصمیم خود برای حمله فوری به سوریه تجدید نظر کند و آن را دستکم تا زمان اعلام نظر کنگره به تاخیر بیاندازد.

روزنامه «فایننشال تایمز» روز دوشنبه با انتشار کاریکاتوری، «دیوید کامرون» را به شکل سگ دست‌آموز آمریکا به تصویر کشیده که پارلمان انگلیس وی را از همراهی با اربابش بازداشته است.

کاریکاتور روزنامه «فایننشال تایمز» / برای مشاهده تصویر بزرگتر «اینجا» را کلیک کنید

پیشتر هم برخی دیگر از رسانه‌های انگلیسی کامرون را به سگ دست‌آموز آمریکا تشبیه کرده بودند. اغلب رسانه‌ها و مردم انگلیس مخالف اقدام نظامی علیه سوریه هستند. نظرسنجی‌ای که هفته گذشته در این مورد انجام شد نشان می‌دهد تنها ۹درصد از انگلیسی‌ها از چنین اقدام حمایت می‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7135

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.