پیارم: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» فاش کرد که سازمان جاسوسی موساد در زمانی که «محمود عباس» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) در تونس بود، در دفتر کار وی دستگاه‌های تجسس کار گذاشته بود. به گزارش خبرنگار  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس در قدس اشغالی، یدیعوت آحارونوت فاش کرد که موساد از طریق جاسوس خود ...

پیارم: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» فاش کرد که سازمان جاسوسی موساد در زمانی که «محمود عباس» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) در تونس بود، در دفتر کار وی دستگاه‌های تجسس کار گذاشته بود.

خبرگزاری فارس: جاسوس موساد دستگاه‌های شنود در دفتر «محمود عباس» کار گذاشت

به گزارش خبرنگار  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس در قدس اشغالی، یدیعوت آحارونوت فاش کرد که موساد از طریق جاسوس خود در دفتر کار عباس در تونس دستگاه‌های جاسوسی کار گذاشته بود و در آن زمان که ۳ ماه پیش از امضای توافقنامه اسلو بود، این دستگاه‌ها سرنوشت‌ساز بودند.

این روزنامه همچنین نوشت که طی یک هفته به طور پیوسته جزئیات کامل این عملیات حساس را از زمان جذب جاسوس که دستگاه‌های شنود را کار گذاشت و تا زمان کشف و شناسایی این دستگاه‌ها و دستگیری عامل آن که منصب مهمی در جنبش فتح داشت، در ضمیمه روزنامه منتشر می‌کند.

در قسمت نخست این گزارش آمده است: در اواخر ماه می سال ۱۹۹۳ تعدادی از مسئولان ارشد دستگاه اطلاعات برای شرکت در مراسمی که در یکی از بخش‌های موساد برگزار شد، دعوت شدند و در این مراسم «شابی شابیط» رئیس دستگاه گفت: اسرائیل موفق شد یک دستگاه را در قلب هدف مرکزی وارد و دفتر مقام دوم این هدف وارد کند.

یدیعوت آحارونوت نوشت: با این عملیات که شابیط از آن سخن گفت به طور روزانه و در طول ساعت اطلاعات به اسرائیل می‌رسید و این اطلاعات نیز از طریق دستگاه‌های هوشمند شنود بدست می‌آمد که در اتاق معاون یاسر عرفات یعنی محمود عباس که امروز رئیس تشکیلات خودگردان است، کار گذاشته شده بود.

این روزنامه نوشت که این عملیات تحت عنوان «پشم طلایی» ۳ ماه قبل از امضای توافقنامه اسلو در دوره سرنوشت‌ساز اجرا شد در حالی که همه تماس‌ها محرمانه بود و حتی موساد از آن اطلاع نداشت تا اینکه این دستگاه شنود را کار گذاشت.

بر اساس این گزارش، کار گذاشتن دستگاه‌های شنود در دفتر عباس باعث شد که بسیاری از فعالیت‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین برای اسرائیل فاش شود و اطلاعات مهم و گرانقدری در خصوص روابط رهبران سازمان از جمله رابطه تیره و تار عباس و عرفات در اختیار اسرائیل قرار گیرد.

این روزنامه همچنین نوشت که عملیات کار گذاشتن دستگاه‌های تجسس در دفتر عباس یکی از مهم‌ترین عملیات‌ها در آن زمان و کاملا محرمانه بود و دایره «تسومت/مفترق» که مسئول جذب مزدور در موساد است، موفق شد شخصیت مهمی را در داخل رهبری سازمان آزادی‌بخش فلسطین، جذب کند.

بر پایه این گزارش ، این مزدور موفق شد دو دستگاه در دفتر عباس یکی در صندلی وی و دیگری در داخل چراغی که بر روی میز وی قرار داده شده بود، کار بگذارد و پس از آن به قدری اطلاعاتی که به دست اسرائیل رسید، گرانقدر و باارزش بود که اطلاعات نظامی اسرائیل معتقد بود این اطلاعات هم‌وزن طلا ارزش دارد.

یدیعوت آحارونوت نوشت که پس از گذشت ۳ هفته و نیم، عملیات پشم طلایی لو رفت و دستگاه‌های تجسس شناسایی و همه تماس‌ها قطع شد و مزدور فلسطینی نیز شناسایی شد و تحت فشارهای اسرائیل علیه تشکیلات خودگردان، از اعدام نجات پیدا کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3217

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.