«یوری فدوتوف» با اشاره به نقش فعال ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، می‌گوید عملکرد ایران در این زمینه «بسیار تحسین‌برانگیز» است.     به گزارش پیارم حاجی آباد  به نقل از خبرگزاری رویترز، مسئول مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل روز سه‌شنبه از عملکرد ایران در مبارزه با مواد مخدر تمجید کرد و گفت میزان ...

«یوری فدوتوف» با اشاره به نقش فعال ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، می‌گوید عملکرد ایران در این زمینه «بسیار تحسین‌برانگیز» است.

خبرگزاری فارس: عملکرد ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر «بسیار تحسین‌برانگیز» است

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد  به نقل از خبرگزاری رویترز، مسئول مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل روز سه‌شنبه از عملکرد ایران در مبارزه با مواد مخدر تمجید کرد و گفت میزان کشفیات پلیس ایران، «تحسین‌برانگیز» است.

«یوری فدوتوف» مدیر اجرایی دفتر مواد مخدر و جرایم سازمان ملل (UNODC) که در آستانه برگزاری نشست مبارزه جهانی با مواد مخدر در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با وجود اعلام مخالفت با محکومیت اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر، گفت: «اما از سوی دیگر، ایران نقش بسیار فعالی در مبارزه با مواد مخدر ایفا می‌کند.»

ایران در سال ۲۰۱۲ مجموعا ۳۸۸ تن تریاک کشف و ضبط کرده که این رقم  معادل ۷۲درصد مجموع کشفیات این ماده در کل جهان است. فدوتوف در این مورد گفت: «این بسیار تحسین‌برانگیز است.»

با آنکه دیپلمات‌های غربی می‌گویند کشورهایی چون انگلیس و دانمارک به بهانه اعدام قاچاقچیان در ایران کمک‌های خود به دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل را متوقف کرده‌اند، اما فدوتوف می‌گوید این آژانس هیچ‌گاه تعلیق حمایت‌ها از ایران را مورد بررسی قرار نداده است.

وی می‌گوید: «فکر نمی‌کنم جامعه جهانی هم از چنین کاری استقبال کند، چراکه این کار ممکن است واکنش ایران را در پی داشته باشد و در آنصورت تمام این حجم بالای مواد مخدر که در ایران ضبط می‌شود، آزادانه راهی اروپا خواهد شد.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11402

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.