پیارم به نقل از خبرگزاری فارس:تئوریسین های جریان «فتنه-اصلاحات» نظریه های بسیاری در چنته دارند و از تجمیع «بهبود خواهی و جنبش اجتماعی» سخن به میان می آورند. از انتخابات می گویند اما «شوک درمانی» را هم بی اثر نمی دانند. این روزها خبر بازگشت مهدی هاشمی بهرمانی به کشور در حالی تیتر غالب رسانه ...

پیارم به نقل از خبرگزاری فارس:تئوریسین های جریان «فتنه-اصلاحات» نظریه های بسیاری در چنته دارند و از تجمیع «بهبود خواهی و جنبش اجتماعی» سخن به میان می آورند. از انتخابات می گویند اما «شوک درمانی» را هم بی اثر نمی دانند.

خبرگزاری فارس: بازگشت مهدی‌هاشمی یا «بازی از نو» فتنه

این روزها خبر بازگشت مهدی هاشمی بهرمانی به کشور در حالی تیتر غالب رسانه های مکتوب و مجازی را به خود اختصاص داده که سئوالات بیشماری از چرایی بازگشت وی در شرایطی که قریب به ۹ ماه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات فرصت باقی مانده، در سپهر سیاسی کشور شکل گرفته است.

مهدی هاشمی از مرداد سال ۸۸  و پس از سیل اتهاماتی که در خصوص دخالت در فتنه بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری متوجه او شد، از سوی دانشگاه آزاد به ماموریتی که هیچ گاه پایانش روشن نبود، عازم شده  و اینک در حالی که مسئولان قضایی کشور به صراحت از محاکمه او خبر می دهند، درصدد بازگشت به کشور است.

« مهدی هاشمی به ایران باز می گردد اما قبل از پایان دولت دهم»، « مهدی، آمدنی است اما باید دادگاهش علنی باشد» و… اینها اخباری بود که از مدت ها پیش در پشت صحنه سیاست طرح و بیان می شد.

مهدی هاشمی اما در حالی وارد ایران می شود که جریان «فتنه- اصلاحات» به رغم قانون شکنی های متعددی که در سال های ۸۸ و ۸۹ داشت بازهم سودای کسب قدرت دارد. تئوریسین های این جریان، نظریه های بسیاری در چنته دارند و از تجمیع «بهبود خواهی و جنبش اجتماعی» سخن به میان می آورند. از انتخابات می گویند اما «شوک درمانی» را هم بی اثر نمی دانند و به همین دلیل، شاید مهدی هاشمی به این دلایل پای به ایران می گذارد:

۱- اصلاح طلبان و فتنه گران که انفعال، آشفتگی و سردرگمی، سرنوشت این روزهای آنان است؛ فقدان شجاعت را به عنوان یک عامل مهم تحرک بدنه اجتماعی خود، احصاء کرده اند. آمدن مهدی هاشمی به ایران با اما و اگرهایی که اطرافیانش برای نحوه برخورد با او آماده ساخته اند،در حقیقت معنایی جز به میدان آوردن قهرمان سبزها برای «اقدام» نخواهد بود.

۲- تاکید یکی از رسانه ها مبنی بر این که مهدی هاشمی رفسنجانی پس از عزیمت به ایران، ابتدا به خانه رفته و سپس مراحل قانونی کارهای وی به پیش می رود، نشان از آن دارد که وی قرار است به دژی عزیمت کند که بیرون آمدن از آن به سادگی میسر نخواهد شد.

۳- ایجاد تاخیر در برخورد با مهدی هاشمی که سیاست برخی از نزدیکان وی می باشد در حقیقت تلاش دیگری در راستای «تجهیز دوباره فتنه» بوده و در چارچوب «بازی از نو» برای احیای فتنه‌گران قلمداد می شود.

با این تفاصیل، توجه داشتن به بازی جدید فتنه گران، این آمادگی و هوشیاری را در میان نیروهای انقلاب ضروری می سازد که با نگاهی عمیق به صحنه تحولات و در چارچوبی که نظام مقرر می کند، فرصت تکرار  فتنه را به عوامل داخلی و خارجی ندهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1827

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.