دبیرکل سازمان ملل طی یک سخنرانی در پایتخت «پرو» تأکید کرد ایران باید جزء شرکت‌کنندگان کنفرانس بین‌المللی «ژنو ۲» درباره سوریه باشد.     دبیرکل سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در «لیما»، پرو، روز دوشنبه اعلام کرد که هنوز درباره لیست شرکت‌کنندگان در کنفرانس «ژنو۲» درباره سوریه که قرار است ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) ...

دبیرکل سازمان ملل طی یک سخنرانی در پایتخت «پرو» تأکید کرد ایران باید جزء شرکت‌کنندگان کنفرانس بین‌المللی «ژنو ۲» درباره سوریه باشد.

خبرگزاری فارس: بان کی‌مون: ایران باید به کنفرانس «ژنو ۲» دعوت شود

 

 

دبیرکل سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در «لیما»، پرو، روز دوشنبه اعلام کرد که هنوز درباره لیست شرکت‌کنندگان در کنفرانس «ژنو۲» درباره سوریه که قرار است ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) برگزار شود، تصمیمی نگرفته است اما بر این باور است که ایران باید جزء شرکت‌کنندگان در این نشست باشد.

بان کی مون ابراز امیدواری کرد که لیست حاضران کنفرانس در یک نشست مقدماتی که قرار است ۲۰ دسامبر (۲۹ آذرماه) در ژنو با حضور سازمان ملل،روسیه و مقامات آمریکایی برگزار شود، هماهنگ گردد.

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: ایران باید به نشست ژنو۲ دعوت شود. من و اخضر ابراهیمی در گذشته نیز روشن کردیم که ایران باید به این نشست دعوت شود. من معتقدم که ایران یکی از کشورهایی است که می‌تواند نقش مهمی ایفا کند اما هنوز تصمیمی نگرفته‌ام.

وی اعلام کرد که این موضوع در نشست مقدماتی ژنو مورد بحث قرار می‌گیرد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان ماه جاری میلادی مشخص شود که چه کشورهایی باید به این نشست دعوت شوند.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران اعلام کرد که تهران آمادگی دارد که اگر دعوت بدون پیش‌شرطی از این کشور صورت گیرد، در کنفرانس ژنو۲ شرکت کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9555

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.