«رئیس جمهور ایران، هشت سال از هر تریبونی برای فشار بر نقاط حساس اسرائیلی‌ها استفاده کرد… خشم و انزجار اسرائیلی ها از شخصیت جنجالی آقای احمدی نژاد، اما به معنی آن نیست که اکنون از کنار رفتنش خوشحال باشند. پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) در گزارشی نوشت: «محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ...

«رئیس جمهور ایران، هشت سال از هر تریبونی برای فشار بر نقاط حساس اسرائیلی‌ها استفاده کرد… خشم و انزجار اسرائیلی ها از شخصیت جنجالی آقای احمدی نژاد، اما به معنی آن نیست که اکنون از کنار رفتنش خوشحال باشند.

پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) در گزارشی نوشت: «محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، هشت سال از هر تریبونی برای فشار بر نقاط حساس اسرائیلی‌ها استفاده کرد. او کشتار میلیون‌ها یهودی به دست آلمان نازی (هولوکاست) را افسانه خواند و بارها وعده داد که اسرائیل به زودی از صفحه روزگار محو می‌شود. موضع گیری های تند آقای احمدی نژاد، آن هم از تریبون سازمان ملل متحد، بارها با اعتراض جمعی دیپلمات های غربی مواجه شد. خشم و انزجار اسرائیلی ها از شخصیت جنجالی آقای احمدی نژاد، اما به معنی آن نیست که اکنون از کنار رفتنش خوشحال باشند.»

 

 

بی بی سی فارسی در توضیح، به نقل از “دن شوفتان” رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی دانشگاه حیفا، مدعی شده که چهره احمدی نژاد در شناساندن ماهیت حقیقی جمهوری اسلامی به افراد “ساده لوح” بسیار مفید بوده است.

این مدیر صهیونیست به بی بی سی گفته که اگر شخص دیگری به جای احمدی نژاد بود که با پنهان کردن مواضع تند جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل، “همچنان به ساخت بمب اتمی ادامه می داد و از تروریسم در دنیا حمایت می کرد، کار ما برای متقاعد کردن افکار عمومی جهان سخت تر می شد؛ اما احمدی نژاد کار ما را راحت کرد. بنابراین ما به نوعی از پایان دوره ریاست جمهوری او متأسفیم.”

 

رسانه دولتی انگلیس در ادامه گزارش خاطرنشان می کند: «محمود احمدی نژاد به زودی عرصه قدرت را ترک می کند، اما برنامه اتمی ایران جایی نخواهد رفت. صرف نظر از اینکه چه کسی جانشین رئیس جمهور ایران می شود، سانتریفیوژهای ایران تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی به احتمال زیاد همچنان منبع تنشی بین ایران و اسرائیل باقی خواهند ماند.»

 

 

از دیگرسو، “تل اشنایدر” روزنامه نگار و وبلاگ نویس صهیونیست، به بی بی سی می گوید: «بحث عمومی درباره مسائل و مشکلات اقتصادی، آنقدر در اسرائیل داغ است که تقریبا هیچ فرصتی برای اینکه مردم درباره ایران حرف بزنند وجود ندارد. مردم اینجا فکر نمی کنند که موضوع ایران خیلی مهم است. مسأله اصلی برای آن ها اقتصاد است. بنیامین نتانیاهو قادر نیست تمرکز افکار عمومی را از مسائل اقتصادی به مسائل امنیتی معطوف کند؛ هرچند سال گذشته تمام توانش را در این باره به کار گرفت.»

 

 

گفتنی است دیپلماسی تهاجمی آقای احمدی نژاد در قبال رژیم غاصب صهیونیستی و افشاگری روشنگرانه ایشان در خصوص دروغ بزرگی به نام هولوکاست که پایه های دولت جعلی تل اویو را لرزاند، اتفاقا از مؤلفه های ارزشمند سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود که با برخورداری از منطقی مستدل توانست مشروعیت اسرائیل را در نزد افکار عمومی دنیا به گونه چشمگیری تنزل بدهد.

طبیعی است که رسانه های وابسته به صهیونیسم بین الملل، که بی بی سی یکی از آن هاست، از این رویکرد انسانی و مبتنی بر عدالت خواهی و حق طلبی ناخرسند باشند و به انحای مختلف برای کمرنگ کردن آثار آن بکوشند.

 

 

***جام نیوز به تناسب سوگیری اعلام شده خود یعنی رصد برنامه ها، تبلیغات و القائات دشمنان و جریانات اپوزیسیون جمهوری اسلامی در عرصه رسانه ای، تلاش می کند تا حد امکان خروجی رسانه های بیگانه را در معرض مشاهده و قضاوت علاقمندان و پژوهشگران قرار دهد. بنابراین پرواضح است که بازنشر مطالب مورد اشاره، لزوما به معنای تأیید کلی محتوای آن ها نیست.***

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4444

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.