سرمربی تیم فوتبال استقلال نسبت به مشکلات مالی و توقعات از این تیم واکنش نشان داد. به گزارش  پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با رادیو ورزش در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به درگذشت مهدی محمدی مربی مس کرمان اظهار داشت: من ابتدا باید به خانواده او و جامعه فوتبال ...

سرمربی تیم فوتبال استقلال نسبت به مشکلات مالی و توقعات از این تیم واکنش نشان داد.

13920512000607 PhotoA قلعه‌نویی:مگر با این شرایطِ استقلال، می‌‌توان قهرمان آسیا شد؟/ از پیشنهاد ایران به AFC خندیدم

به گزارش  پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با رادیو ورزش در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به درگذشت مهدی محمدی مربی مس کرمان اظهار داشت: من ابتدا باید به خانواده او و جامعه فوتبال درگذشت او را تسلیت بگویم. او انسان شریفی بود متاسفانه ما مسلمان‌های درستی نیستیم. وقتی می‌خواستم به کرمان بروم تا در تیم مس کار کنم به من می‌گفتند می‌خواهی به آنجا بروی مواظب خودت باش. ما باید افکار شیطانی را از جامعه ایران دور کنیم. معرفت از جامعه ما دور شده است و هر انگی که دلمان می‌خواهد به اطرافیانمان می‌زنیم. این کارها مسلمانی نیست اما مطلب دومی که می‌خواستم بگویم عرض تبریک به جامعه ایران بود به خاطر باقی ماندن کشتی در المپیک.

وی سپس در خصوص دربی ۷۷ و انتقادهایی که به دو تیم استقلال و پرسپولیس در این دیدار شد، عنوان کرد: من دو سه روز است که کارهایم را کنار گذاشتم تا به آنالیز این بازی بپردازم. روز گذشته با حضور دکتر کاظمی سه ساعت در کمپ استقلال به آنالیز این بازی پرداختیم. قبل از هر چیزی باید بگویم که من به این جوانانی که اکثر ۲۲-۲۳ ساله بودند افتخار کردم. آنها آنالیز جدیدی ارائه کردند. آنها حتی برای بازی با بوریرام به ما کمک کردند. ما این دربی را با دو دربی گذشته مقایسه کردیم. این چیزها را که دیگر آمار می‌گوید و حرف من نیست و تعجب می‌کنم دوستان این همه انتقاد می‌کنند.

قلعه‌نویی تاکید کرد: من همچنان معتقدم از دربی انتظارات بیشتر از این بود و با این هیاهو انتظار می‌رفت بازی بهتری شاهد باشیم. شما من را می‌شناسید و حتی دیده‌اید که در بازی هایی که حق‌مان نبوده ولی برده‌ایم این مسئله را تاکید کردم و باز هم می‌گویم که باید بازی با کیفیت‌تری شاهد بودیم. چون نفرات داخل زمین و روی نیمکت گواه این را می‌داد که باید بازی بهتری را شاهد باشیم اما خدا وکیلی اینقدر حمله انصاف نبود.

سرمربی استقلال تصریح کرد: این بازی خود به خود به سمت فیزیکی و درگیرانه رفت ولی انصاف نبود اینقدر حمله شود.ای کاش آقایان  و دوستانی که در مورد کیفیت دربی خط می دهند بازی ایران و کره جنوبی و ایران و قطر را هم آنالیز کنند تا کیفیت بازی‌ها به چشم بیاید. بالاخره در یک روز که شاید تیم بد هم بازی کرد ایران توانست مقابل قطر و کره جنوبی نتیجه بگیرد و ما به جام جهانی برویم. آیا خوب بود مثلا مقابل قطر بازی باکیفیتی ارائه می‌کردیم و همه لذت می‌بردند اما نتیجه نمی‌گرفتیم و در نهایت به جام جهانی هم نمی‌رفتیم.

قلعه‌نویی درباره اینکه این صحبت‌ها دلیل نمی‌شود که از انتظارات مردم کاسته شود، گفت: من همه اینها را قبول دارم و غیر از این هم نمی‌گویم اما حرف من این است که باید ساختارسازی کنیم. خود من ۱۵ سال است که این حرف ها را می زنم و می گویم من هم با  با این طرح های میلیاردی مخالف هستم و اگر بچه‌های پاک مطبوعات هم در این رابطه چیزی می‌گویند، درست است. ما باید تیم‌های پایه خود را درست کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا خود او از بازیکنان پایه استفاده می‌کند یا خیر،‌گفت: در همین لیگی که در حال برگزاری است، ۲۰ بازیکن جوان حضور دارند که من در سنین پایین‌تر از آنها استفاده کردم. نمونه آن سردار آزمون است که البته او کمی هم در حق من کم‌لطفی کرد. او وقتی ۱۴ ساله بود  مقابل یک تیم روسی به او بازی دادم.اگر ۲۴ ساعت به من فرصت بدهید آمار بازیکنان جوانی که زیر نظر من کار کرده‌اند را و اکنون در لیگ برتر بازی می‌کنند، ارائه می‌دهم.

امیر قلعه‌نویی در ادامه صحبت‌های خود خطاب به مجری برنامه این سؤال را مطرح کرد که چرا ژاپن توانست میزبان المپیک شود و سپس گفت: آنها فراتر از آسیا رفته‌اند چون چشم‌انداز ۲۰ ساله به ورزش خود داشتند اما آیا ما به جز زمین آزادی زمین دیگری داریم که کیفیت داشته باشد؟ وقتی اقتصاد پویا نداشته باشیم ورزش‌مان هم مریض است. چند سال است که می‌خواهیم نقش جهان را بسازیم. من همه این صحبت‌ها را خدمت صالحی‌امیری سرپرست وزارت ورزش مطرح کردم و او گفت که حدود ۳ هزار و ۲۰۰ طرح نیمه کاره ورزشی داریم.

قلعه‌نویی در پاسخ به سؤال مجری برنامه که گفت شما پس از آنالیز کردن می‌گویید کیفیت دربی ۷۷ از دو دربی گذشته بهتر بوده اما مردم آنچه که در ۹۰ دقیقه دیده‌اند را باور دارند، اظهار داشت: من باز هم تاکید می‌کنم این بازی فیزیکی بود و با توجه به مهره‌هایی که داخل زمین بودند طبیعتا باید بازی باکیفیت‌تری شاهد باشیم. اما یک سؤال می‌پرسم اگر توپ فرهاد مجیدی یا ساموئل که موقعیت بالای ۸۰ درصد محسوب می‌شدند وارد دروازه‌ می‌شد و ما دو بر صفر این بازی را می بردیم آیا این همه حرف و حدیث بود و مردم، شما و یا همه آنهایی که به مردم خط و خطوط می‌دهند این حرف‌ها را می‌زدید؟ توپ در سه قدمی وارد دروازه‌ نشده، همین فرهاد مجیدی که موقعیت به آن خوبی را نتوانست گل کند در بازی با العین یک گل استثنایی زد. فوتبال همین است گاهی اوقات از این اتفاقات می‌افتد. فرهاد مجیدی گل‌هایی استنثایی زده که کسی فکرش را نمی‌کند.

سرمربی استقلال سپس در ادامه صحبت‌های خود بحث را به مسائل مالی کشاند و گفت: تیم استقلال دغدغه‌های مالی زیادی دارد چرا که این واقعیت‌ها را به مردم نمی گوییم. بگذارید من اعتراف کنم که همین پول گوران لاوره را از یکی از رفقایم به صورت دستی قرض کردم چون او قصد داشت به سفارتش برود و ممکن بود اتفاقاتی بیفتد و متاسفانه برخی دوربین‌ها هم آماده گزارش گرفتن بودند! ما صحبت از رقم‌های میلیاردی می‌کنیم اما خبری از این رقم‌ها نیست. بهتر است به جای اینکه در مورد بازی با بوریرام صحبت کنیم به این بحث‌ها بپردازیم البته من همه این موارد را به صالحی‌امیری گفتم.کادر فنی ما هفت ماه است که یک ریال هم نگرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که جلسه با صالحی‌امیری چه نتیجه‌ای برای باشگاه استقلال داشت، گفت: برنامه‌های صالحی‌امیری چشم‌انداز محکمی دارد که من تا به حال در این مدت ندیدم و اینکه می‌گویند دولت تدبیر و امید، من واقعا در صحبت‌های آقای صالحی آن را درک کردم. ما در بازی با استقلال خوزستان دو بازیکن خود را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و از قبل هم دو بازیکن مصدوم داشتیم به همین دلیل در بازی دربی پنج بازیکنمان نبودند. پول هم نداریم، من بعد از ۲۰ سال رفاقت به یکی از دوستانم زنگ زدم و گفتم به ما پول قرض دهد و ما روز گذشته دلار خریدیم تا به لاوره بدهیم. در اوکراین ۲۵۰ میلیون تومان دیگر پول قرض گرفتم و هنوز نتوانسته‌ایم این پول را پس دهیم. سال گذشته ۷۰۰ میلیون تومان از یکی از دوستانم قرض گرفتم که تازه خرد خرد امسال آن را تسویه کردیم.

وی ادامه داد: فتح‌الله‌زاده هم در فشار است، سال گذشته مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که ۸ میلیارد تومان به استقلال داده شود و بقیه هزینه‌ها با درآمدزایی به دست آید که این درآمدزایی در باشگاه استقلال صورت گرفت. سالی که ما با استقلال قهرمان آسیا شدیم آن تیم با پنج  میلیون بسته شده بود اما حالا باید بودجه ۲۵ میلیارد تومانی داشته باشیم. در ورزشی که همه از دولت کمک می‌گیرند همه نگاه‌ها به پرسپولیس و استقلال است و این دو تیم خارجه شده‌اند. در صورتی که این دو تیم فرصت هستند و همه از دولت کمک می‌گیرند. همان سکه‌هایی که به بازیکنان داده شد از رفقا گرفته بودیم. در این ۱۳-۱۴سال که در خدمت استقلال بوده‌ایم هنوز تیم ۱۰ میلیون تومان پاداش هم نگرفته است. موسوی زاگرس از دوستان ۲۰ ساله من است که در این مدت در ورزش ورود پیدا نکرده بودند و من از آنها خواهش کردم که در فصل نقل و انتقالات به ما کمک کنند و ایشان یک میلیارد تومان نقد به ما کمک کردند.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: شما بیایید محل تمرین استقلال را ببینید من به فتح‌الله‌زاده گفتم هر سال ۳۰۰ میلیون تومان بابت اجاره به ورزشگاه دستگردی می‌دهید اما همین کمپ را بساز هم برای استقلال می‌ماند و هم هزینه‌ کمتری می‌شود.

سرمربی آبی‌پوشان در جواب این صحبت مجری برنامه که با وجود همه این مسائل مردم انتظار چیز دیگری از استقلال دارند،‌گفت: من به بازی هجومی اعتقاد دارم زمانی که در سپاهان بودم در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال ۴ بر ۳ باختیم یا با تراکتورسازی در همین ورزشگاه آزادی توانستیم استقلال را شکست دهیم. این نشان می‌دهد فوتبال امیر قلعه‌نویی هجومی است. اما واقعیت‌ها را نمی‌شود کتمان کرد. همین آندو تیموریان از یک رقم یک میلیون دلاری گذشته ولی تا اینجای فصل یک ریال هم نگرفته است. یا پژمان منتظری رااز پای قرارداد برگرداندیم و یک ریال هم نگرفته است. سیاوش اکبرپور هفت ماه است که فقط ۲۵۰ میلیون گرفته است. گروه ما واقعا به خاطر مردم و پیراهن معرفت به خرج می‌دهند. آقای فتح‌الله‌زاده خانه و دو ماشین خود را در اختیار بازیکنان گذاشته است. مگر می‌شود این طوری تیم را قهرمان آسیا کرد؟ با وجود همه این حرف‌ها می‌گویم در مورد کیفیت دربی حرف‌ها درست است من خودم به سیستم هجومی اعتقاد دارم و حتی تعویض‌های من هجومی بود و حتی صابون اینکه گل هم بخوریم به تنم مالیدم. ولی وقتی بازی فیزیکی می‌شود گلی رد و بدل نمی‌شود. حتی علی دایی هم فوتبال رو به جلو را دوست دارد. ما بارها مقابل هم بازی کردیم و برد و باخت آورده‌ایم. شاید اگر شوت پیام صادقیان وارد گل می‌شد اتفاقات دیگری می‌افتاد اما یک چیزی می‌خواهم بگویم دوستانی که دربی را آنالیز کردند یک بار هم بازی برگشت ایران و کره جنوبی را مورد ارزیابی قرار دهند. همین دکتر کاظمی به من گفت آنالیز این بازی را در اختیار دوستان قرار داده است.

قلعه‌نویی سپس در پایان درباره برنامه‌های تیم ملی و کی‌روش گفت: من خودم مسئولیت تیم ملی را داشته‌ام و معتقدم باید به برنامه‌های کی‌روش احترام بگذاریم از بین این همه کشور در دنیا ما جزو ۳۲ کشوری هستیم که در جام جهانی حضور پیدا کرده‌ایم. حالا باید نگاه‌مان به فوتبال عوض شود. خدا خواسته به جام جهانی برویم و باید برنامه‌های خود را درست کنیم. من معتقدم برنامه‌هایی که در عرف باشد باید به آن احترام بگذاریم حتی معتقدم آقای صالحی‌امیری قرض کند ولی برنامه‌های کی‌روش اجرایی شود اما باز هم تاکید می‌کنم برنامه‌هایی که در عرف بین‌الملی باشد آقای شاهین رحمانی هم اعلام کرد که باشگاه‌ها تا ۲۸ اردیبهشت حق ندارند بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند. مثلا شنیدم که فدراسیون فوتبال نامه زده و از سه کشور آسیایی خواسته که لیگ قهرمانان آسیا بعد از جام جهانی برگزار شود. آنها فکر کرده‌اند که AFC هم مثل ایران است که برنامه‌هایش الکی باشد آنها برنامه دارند حق پخش فروخته‌اند اسپانسر گرفته‌اند. از شنیدن این خبر خنده‌ام گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7510

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.