معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: ۹۶ میلیارد تومان تسهیلات به بهره برداران بخش کشاورزی استان با سود هفت درصد اختصاص داده می‌شود.   به گزارش پیارم به نقل از  فارس از بندرعباس، جعفر صبوری‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۲ کشور نیز ۱۰ درصد از بودجه ...

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: ۹۶ میلیارد تومان تسهیلات به بهره برداران بخش کشاورزی استان با سود هفت درصد اختصاص داده می‌شود.

خبرگزاری فارس: اختصاص 96 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی

 

به گزارش پیارم به نقل از  فارس از بندرعباس، جعفر صبوری‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۲ کشور نیز ۱۰ درصد از بودجه صندوق توسعه ملی به صورت ریالی برای پرداخت تسهیلات بخش کشاورزی تعلق می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این تسهیلات به توسعه کشاورزی براساس اولویت استان‌ها توسط بانکهای عامل کشاورزی و سپه به بهره‌برداران اعطاء می‌شود.

این مسئول با اشاره به اولویت‌های بخش‌های مختلف، ادامه داد: توسعه مرغداری‌ها با توجه به کمبود تولید پنج هزار تن گوشت سفید از اولویت‌های استان است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی هرمزگان با بیان این موضوع که هزینه ۲۰ هزار قطعه‌ای مرغ گوشتی معادل ۴۳۰ میلیون تومان است، که ۳۸۰ میلیون تومان را به صورت تسهیلات هفت درصدی پرداخت می‌شود، گفت: ساخت و ساز ۳۰ واحد مرغداری درحال انجام است.

صبوری‌پور افزود: توسعه تعاونی‌های تولید در بخش کشاورزی از دیگر اولویت‌های توسعه‌ای است.

وی با بیان مزایای تعاونی‌های تولید، اضافه کرد: رعایت الگوی کشت، رعایت اصول به زراعی و کاهش هزینه مکانیزاسیون از مزایای تعاونی هاست.

صبوری‌پور از شناسایی ۵۶ تعاونی با ۸۱۰ عضو خبرداد و گفت: ۵۰ میلیارد ریال وام به ۱۶۰ نفر در راستای راه اندازی وتکمیل ظرفیت خالی مجتمع‌های تولیدی نظیر مجتمع‌های گلخانه ای و دامپروری اختصاص یافته که از اولویت‌های این سازمان بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: ۲۰ سایت پرورش میگو ۲۰ هکتاری نیز به واجدان شرایط با تسهیلات مناسب در شهرستان سیریک و میناب ( تیاب) واگذار شده است.

صبوری پور یادآور شد: توسعه واحدهای تولید نهال و نشا، حفر و تجهیز چاه‌های آب، احداث استخر و آبیاری تحت فشار از دیگر اولویت بخش توسعه کشاورزی استان است.

وی با اشاره به تولید بخش کشاورزی و نیاز استان به صنایع تبدیلی؛ گفت: ۳۷ طرح احداث صنایع تبدیلی در بخش‌های مختلف استان با ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات در طرح توسعه بخش کشاورزی معرفی شده است.

صبوری پور در ادامه از اختصاص ۳۳ میلیارد تومان دیگر به بخش توسعه کشاورزی استان خبر داد و گفت: سود این تسهیلات ۱۳ درصد و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.

وی با اشاره به واگذاری سه هزار و ۹۰۰ هکتار زمین زراعی به واجدان شرایط در نقاط مختلف استان، افزود: حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین قابل واگذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی شناسایی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5596

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.