رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان گفت: ۹۵ درصد مسافرت‌های دریایی ایران، در این استان صورت می‌گیرد.   فرشید دستوان پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین استقبال از مسافران نوروزی با بیان اینکه سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده است، افزود: از آن تاریخ تا روز گذشته حدود ۴۵۰ هزار نفر وارد ...

رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان گفت: ۹۵ درصد مسافرت‌های دریایی ایران، در این استان صورت می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: 95 درصد مسافرت‌های دریایی ایران در هرمزگان صورت می‌گیرد

 

فرشید دستوان پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین استقبال از مسافران نوروزی با بیان اینکه سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده است، افزود: از آن تاریخ تا روز گذشته حدود ۴۵۰ هزار نفر وارد استان شده‌اند که از این تعداد ۳۰۰ هزار مسافر مربوطه به شهر بندرعباس است.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد مسافرت‌های دریایی کشور در استان هرمزگان انجام می‌شود گفت: عمده این سفرها به جزایر استان صورت می‌گیرد که اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده است و مشکلی در جابجایی مسافران وجود ندارد.

رئیس شورای حمل و نقل استان هرمزگان و سرپرست اداره کل راه و شهرسازی با اشاره به جابجایی ۳۰۰ هزار مسافر از طریق بنادر مسافری هرمزگان گفت: این جابجایی‌ها مربوط به حمل مسافر و خودرو است.

دستوان بیان داشت: در حوزه دریایی ۵ هزار و ۵۰۰ صندلی ظرفیت ایجاد شده است که تا دو برابر قابل افزایش است.

وی همچنین به وضعیت حمل و نقلی هرمزگان اشاره کرد و گفت: هرمزگان به دلیل دارا بودن حمل و نقل ترکیبی جابجایی، از همه ترددها برخوردار است که در این راستا از زمان آغاز طرح نوروزی تاکنون روزانه ۵ هزار نفر به وسیله اتوبوس، ۲ هزار نفر به وسیله قطار، ۲ هزار نفر به وسیله هواپیما جابجا شده‌اند.

دستوان همچنین گفت: عمده سفرها به هرمزگان به وسیله خودروهای شخصی صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین به حضور گشت راهداری در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: در این راستا ۳۰ اکیپ گشتی تشکیل شده است. همچنین ۱۳ اکیپ پشتیبان با ۱۱ راهدارخانه ثابت و شش راهدارخانه موقت کار خدمات‌رسانی را انجام می‌دهند.

به گفته دستوان ۲۵۰ هزار نفر از راهداران هرمزگانی با همکاری پلیس راه مشغول خدمات‌رسانی در ۷۵۰ کیلومتر جاده استان هستند.

وی بیان داشت: راهداران در این مدت وظایف از جمله نگهداری جاده‌ها، نصب و رفع عیب علائم راهنمایی و جاده‌ای، روان‌سازی ترافیک با حضور پلیس، رفع انسداد جاده‌ای به هنگام بارندگی و … بر عهده داشته‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11653

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.