بخش زیادی از برنامه دیشب ۹۰ به حرکت جوانمردانه مهدی نظری اختصاص یافته بود.   پیارم به نقل از جام ورزشی؛ در این برنامه رقابت‌های هفته هفتم دوازدهمین دوره لیگ برتر به همراه صحنه های مشکوک داوری مورد بررسی قرار گرفت. * مرد اخلاق میهمان ویژه مرد اخلاق هفته هفتم لیگ برتر میهمان این هفته ...
بخش زیادی از برنامه دیشب ۹۰ به حرکت جوانمردانه مهدی نظری اختصاص یافته بود.

 

پیارم به نقل از جام ورزشی؛ در این برنامه رقابت‌های هفته هفتم دوازدهمین دوره لیگ برتر به همراه صحنه های مشکوک داوری مورد بررسی قرار گرفت.

* مرد اخلاق میهمان ویژه

مرد اخلاق هفته هفتم لیگ برتر میهمان این هفته ۹۰ بود. پس از پخش صحنه دیدار فجرسپاسی و سپاهان که محمد مهدی نظری با وجود داشتن موقعیت گل به دلیل مصدومیت فرشید طالبی توپ را به بیرون زد و همچنین پخش کلیپی که در آن حرکت جوانمردانه امین متوسل زاده را نشان می داد و نسبت به برخی رفتارهای فوتبالیست های ایرانی که بازی جوانمردانه را رعایت نمی کنند نگاه انتقادی داشت، این بازیکن به استودیو برنامه آمد.

نظری در مورد حرکت جوانمردانه خود گفت: «خوشحال هستم از مصدومیت شدید فرشید طالبی جلوگیری کردم. خیلی ها گفتند توپ را می زدی اما گفتم شاید این اتفاق برای من می افتاد به همین خاطر توپ را بیرون زدم. ما تیمی هستیم که نام شهید را یدک می کشیم و توقع می رود که جوانمردانه رفتار کنیم.»

وی در مورد اینکه متوسل زاده بازی جوانمردانه انجام داد اما همین مساله باعث شد فجر به لیگ یک سقوط کند و نمی ترسد این اتفاق برای او تکرار شود اظهار داشت: «اصلا این نبود که آن سال به خاطر آن صحنه سقوط کرده باشیم. در بازی های بعد موقعیت زیادی داشتیم حتی در چند صحنه دروازه خالی را گل نکردیم و در نهایت سقوط کردیم. انشاالله در بازی های بعدی نتایج خوبی بگیریم و آن اتفاق دیگر رخ ندهد.»

در ادامه نمونه هایی از حرکت جوانمردانه در فوتبال جهان به نمایش گذاشته شد.

* ۹۰ تحت تاثیر طلای علی حسینی

علی حسینی کاپیتان کاروان وزنه برداری ایران در پارالمپیک لندن در دسته ۷۵ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری موفق شد چهارمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کند. این اتفاق باعث شد برنامه ۹۰ لحظاتی قطع شود و مراسم دریافت مدال ها به نمایش درآید.

 

* دوربین ۹۰

در بخش دوربین نود نیز حاشیه های هفته هفتم و برخی اتفاقات فوتبال و مشکلات حاشیه ای آن نیز به تصویر کشیده شد. یکی از مهمترین مسائلی که در این بخش مطرح شد به یک کلاس داوری برمی گشت که طی آن دانشجویان با پرداخت هزینه حضور در این کلاس، در یک زیرزمین و با شرایطی سخت دوره خود را سپری کردند و جالب اینکه در بین دانشجویان دو زن نیز حضور داشتند که برای آنها رختکنی در نظر نگرفته بودند و به آنها توصیه شده بود در کنار آقایان تست بدنی بدهند!

* عسگری: در هر بخشی یک نفر هست که مایه شرمندگی باشد

حسین عسگری روی خط تلفنی برنامه ۹۰ آمد و در مورد درگیری که روز گذشته هنگام گرفتن تست از داوران در رشت به وجود آمد صحبت کرد.

رئیس دپارتمان داوری گفت: «باعث شرمندگی است فردی با شرارت بیاید و بخواهد عدالت را برقرار کند. از ساعت ۶ صبح در استادیوم سردار جنگل از داوران تست می گرفتیم. این فرد که نامش از طرف هیئت فوتبال استان معرفی نشده بود به محل تست آمد و من را صدا کرد و به عدم دعوتش اعتراض داشت و برای درگیری آمده بود. این فرد سابقه دارد و قبلا با رئیس و دبیر کمیته داوران استان دچار درگیری شده بود. همیشه در هر بخشی یک نفر هست که مایه شرمندگی آن قشر باشد.»

عسگری در مورد اعتراض‌هایی که به انجام ۳ قضاوت در ۷ هفته از سوی محسن قهرمانی برای تیم سایپا شده و در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ های معتبر دنیا امکان دارد یک داور در دو هفته پیاپی برای یک تیم قضاوت کند عنوان کرد: «اشکال این موضوع کجاست؟ در کجای قانون گفته شده که نمی توان این کار را کرد؟»

* طبیعی بودن کار تقوی مثل عدم دعوت شمسایی به تیم ملی

در بخش بعدی برنامه در کلیپی صحنه هایی از بازی سایپا برابر راه آهن پخش شد که مجتبی تقوی سرمربی تیم سایپا در ابتدای هر نیمه مقداری آب می خورد و سپس بخشی از آب را از دهان خود بیرون محوطه فنی کنار زمین می ریخت. وی در پاسخ به این سوال که این کار را برای چه انجام داده تصریح کرد: «من نمی دانم کدام صحنه را می گوئید اما شاید به دلیل خشکی دهانم آب قرقره می کردم  و این مساله طبیعی است.»

 

در ادامه این کلیپ، طبیعی بودن آبی که تقوی از دهان بیرون می ریخت به طبیعی بودنی که صانعی و ترابیان برای عدم دعوت وحید شمسایی به تیم ملی می گفتند نسبت داده شد.

همچنین در این کلیپ انتقاداتی از دعوت نکونام و بیگ زاده به تیم ملی شد و اعلام شد در هر حال استقلال باید ۴ بازیکن سهم در تیم ملی داشته باشد.

* صحت ترجمه مترجم اولیویرا

در ادامه قسمت هایی از کنفرانس مطبوعاتی قبل و بعد از بازی تراکتورسازی و صبا به نمایش در آمد و درگیری هایی که بین مترجم اولیویرا و خبرنگاران بوجود آمد پخش شد. خبرنگاری که خود را نماینده خبرنگاران معرفی می کرد مترجم را به ترجمه غلط صحبت های اولیویرا متهم کرد و مترجم الیویرا نیز با وی درگیری لفظی شدیدی پیدا کرد.

عادل فردوسی پور گفت که از شخصی برای صحت ترجمه مترجم اولیویرا کمک گرفته و مشخص شده مترجم جملات را به صورت درست و صحیح برای سرمربی تراکتورسازی ترجمه کرده است.

* فتح الله زاده، فردوسی پور شد!

علی فتح الله زاده در گفتگوی تلفنی با برنامه با اعلام اینکه برای بستن قرارداد با اسپانسر در تهران مانده و با تیم به مشهد نرفته در مورد انتخاب هیئت مدیره و استعفای رسولی نژاد گفت: «ایشان چند وقت پیش استعفا دادند که ابتدا آقای عباسی موافقت نکرد. من به رسولی نژاد گفتم این کار را نکند و در هیئت مدیره بماند چون تازه با روش کار یکدیگر آشنا و صمیمی شده بودیم.»

وی در مورد صحبت مجری برنامه در مورد اینکه رفتار شما مثل سریال آینه است و یک دفعه بعد از وجود مشکلات فراوان با رسولی نژاد دوست شدید گفت: «برای ما که همیشه قسمت تلخ ماجرا وجود دارد. متاسفانه در فوتبال ما شایعات زیاد است.»

مدیرعامل استقلال در مورد این که قرار بود اسناد پرداخت پول به باشگاه اوساسونا را در اختیار برنامه ۹۰ بگذارد تصریح کرد: «پول را پرداخت کنم حتما رسید هم می گیرم و در اختیار برنامه می گذارم. هنوز پول را ندادیم. اگر هم می بینید باشگاه اوساسونا چیزی نمی گوید به خاطر طلبی است که نکونام دارد وگرنه آنها به ما آلترناتیو هم نمی دادند.»

وی که از پیگیری این موضوع دلخور بود و لحنش را کمی تند کرده بود، در پاسخ صحبت مجری برنامه که چند سایت خبری و روزنامه معتبر اروپایی از جمله مارکا اعلام کردند اوساسونا پولی بابت فروش نکونام درخواست نکرده گفت: «این رسانه ها از نظر شما معتبر است. اگر باشگاه اوساسونا همچین چیزی بگوید ما قبول می کنیم. ما ۷۰۰ هزار دلار باید به باشگاه اوساسونا بدهیم که اصلا پول کمی نیست اما باید ببینید همان ابتدایی هم که نکونام آمد پیشنهاد ۱۵ میلیاردی داشت که می توانست برای ما درآمدزایی باشد.»

 

فتح الله زاده که از اصرارهای فردوسی پور عصبانی شده بود در بخشی از صحبت هایش از اینکه او در این موضوع سماجت می کند انتقاد کرد و صدای فردوسی پور را تقلید کرد که با واکنش عجیب عادل روبرو شد.

فتح الله زاده در مورد جذب بازیکن جدید و احتمال بازگشت مجیدی در نیم فصل گفت: «نیم فصل با توجه به نیازی که داریم یک بازیکن خارجی خواهیم گرفت. باید یکی از خارجی ها را از لیست خارج کنیم که آن هم بستگی به نظر سرمربی دارد. مجیدی هم دوست دارد بیاید، کار آمدن او به استقلال تمام شده بود که سرانجام نشد. امیدوارم او بتواند فوتبالش را در استقلال تمام کند.»

* واکاوی سکوهای پر التهاب

در بخش گفتگوی ویژه برنامه ۹۰ با حضور دکتر حسین پاینده و خسرو حمزه که جامعه شناس و روانشناس هستند اتفاقات تلخ سکوها و حواشی زیاد فوتبال واکاوی شد.

علل فحاشی ها، هیجانات و عوامل موثری که باعث بروز این رفتارها می شود مورد بررسی قرار گرفت. همچنین مصاحبه مربیان و مسولان داماش و ملوان و مسولان فوتبال در پایان دیدار این دو تیم که همگی در نفی اتفاقات بازی و رفتار تماشاگران بود، پخش شد.

دکتر وحید قاسمی استاد دانشگاه هم روی خط تلفن آمد و در این گفت و گو شرکت کرد.

 

* سوال نظرسنجی ۹۰

سوال برنامه شب گذشته ۹۰ اختصاص به  جام حذفی داشت. در حالی که کشمکش زیادی در مورد برگزاری یا عدم برگزاری جام حذفی وجود دارد برنامه ۹۰ این موضوع را به نظرسنجی گذاشت. بیش از یک میلیون و چهارصد و شصت هزار نفر در این نظر سنجی شرکت کردند که در ۸۷ درصد رای به برگزاری و ۱۳ درصد رای به عدم انجام جام حذفی دادند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1619

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.