وزیر خارجه آمریکا از تمدید معافیت چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان از تحریم نفتی ایران به مدت ۱۸۰ روز دیگر خبر داد. به گزارش پیارم یه نقل از فارس، «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: من اعلام می‌کنم که چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، ...

وزیر خارجه آمریکا از تمدید معافیت چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان از تحریم نفتی ایران به مدت ۱۸۰ روز دیگر خبر داد.

خبرگزاری فارس: کلینتون: معافیت 9 کشور از تحریم نفتی ایران 180 روز دیگر تمدید شد

به گزارش پیارم یه نقل از فارس، «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: من اعلام می‌کنم که چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان به مدت ۱۸۰ روز دیگر از تحریم نفتی ایران معاف می شوند. من در این زمینه به کنگره گزارش خواهم کرد.

در این بیانیه‌ آمده است: آمریکا و جامعه بین‌الملل به ادامه فشارها بر رژیم ایران تا زمانی که این کشور به نگرانی‌ها در زمینه برنامه هسته‌ایش بپردازد متعهد است. به همین دلیل من خوشحالم که اعلام کنم که چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان به دلیل کاهش های بیشتر در حجم خرید نفت خام از ایران، بار دیگر می‌توانند از تحریم‌های آمده در بند ۱۲۴۵ قانون اختیار دفاع ملی سال مالی ۲۰۱۲ معاف شوند.

این بیانیه می‌افزاید: من متعاقبا به کنگره گزارش خواهم کرد که معافیت از تحریم‌ها پیرو بند ۱۲۴۵ قانون اختیار دفاع ملی برای مبادلات مشخص و در خصوص نهادهای مالی در این کشورها برای یک دوره زمانی ۱۸۰ روزه به کار گرفته خواهد شد.

پیشتر منابعی در دولت و کنگره آمریکا از احتمال تمدید معافیت این ۹ کشور از تحریم نفتی ایران خبر داده بودند.

خبر تمدید معافیت های کشورهای چین و هند و هفت کشور دیگر از تحریم های نفتی ایران در حالی منتشر می‌شود که دولت آمریکا در فروردین ماه سال جاری، ۱۱ کشور و اواخر خرداد ماه همین سال ۷ کشور دیگر را از تحریم‌های مربوط به معاملات نفتی با ایران معاف کرده بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2497

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.