امام جمعه حاجی آباد گفت :روز ۹ دی روز بصیرت ملت ایران و بیعت مجدد مردم ایران با آرمان های انقلاب است. ...

به گزارش پیارم، حجت الاسلام شریفی، امام جمعه حاجی آباد  در مراسم بزرگداشت ۹ دیماه در جمع مردم ولایتمدار حاجی آباد با بیان اینکه نهم دی تجلی عمیق بصیرت دینی مردم ایران است گفت: نهم دی روز بزرگی است  زیرا ملت ایران با هشیاری و بصیرت خود در برابر توطئه‌ها ایستادند.

حجت الاسلام شریفی  افزود:انسان در فضای فتنه باید به یک راهنما تکیه کند در زمان فتنه فضای جامعه مه آلود شد و خوب بد از هم تشخیص داده نمی شد.

وی تصریح کرد: در فضای فتنه باید دشمن شناس و بین خودی و دشمن دیوار کشید سه فتنه در کشور ما رخ داد در سال ۸۸ به بهانه تقلب در  انتخابات و سومین فتنه در همین امسال به بهانه گرانی فتنه اتفاق افتاد.

امام جمعه حاجی آباد بیان داشت:مردم ما باید بیدار باشند و این فتنه ها کار دشمنان و سلطنت طلبان است آنها پیشرفت و وحدت ما را نمی توانند تحمل کنند و به دنبال این هستند که مردم را مقابل مسئولین و ولایت فقیه قرار بدهند ما باید با بصیرت کافی این فتنه ها را خنثی کنیم و گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.

حجت الاسلام شریفی افزود: ما امسال جشن چهل سالگی انقلاب را در دهه فجر و در اسفند ماه انتخابات مجلس را در پیش داریم که مردم ما باید با حضور باشکوه خود مشت محکمی به دهان دشمنان نظام و انقلاب بزنید و دشمنان انتخابات و راهپیمایی های ما را رصد می کنند باید طوری رفتار کنیم که دشمنان نتوانند رخنه در کشور ما ایجاد کنند.

وی در پایان با اشاره به سخن امام راحل افزود: حفظ انقلاب از واجبات است زیرا ما برای این انقلاب خون های زیادی دادیم و باید با دل و جان از کشور و انقلابمان محافظت کنیم.

حجت الاسلام شریفی با اشاره به فرمایشی از  امام علی(ع) درباره فتنه از نهج البلاغه ادامه داد: امیرمومنان می‌فرماید منشأ وقوع فتنه ها تبعیت از هوای نفس است یعنی به جای توجه به فرهنگ اهل بیت(ع) هوای نفس متجلی می شود و افراد بر اساس هواها قوانینی را به وجود می آورند و بر خلاف دین الهی فکر می کنند و گام بر می دارند.

 

وی ابراز داشت: اگر باطل را با حق مخلوط نکنند وضع حق و باطل مشخص خواهد بود اما دشمنان همواره این دو را مخلوط می کنند تا فضا را غبار آلود کرده و جامعه را فریب دهند، فتنه یعنی لباس حق پوشاندن به باطل تا جذابیت ایجاد کنند.

 

امام جمعه حاجی آباد ادامه داد: یکی دیگر از عنصرهای تشکیل دهنده فتنه فضای غبار آلود است؛ فتنه ها در فضای غبار آلود رشد می کنند و در این فضا است که فتنه می تواند یارگیری کند. اگر فضا شفاف و آفتابی باشد فتنه هرگز نمی تواند یارگیری کند.

 

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=71030

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.