جدیدترین گزارش مرکز آمار پرده از واقعیت‌های دیگری درباره بازار کار کشور برداشت.به گزارش همشهری پیش از این نیز آمارها از افزایش تعداد بیکاران کشور در طول پنج سال گذشته حکایت می‌کرد به‌نحوی که تعداد بیکاران از دو میلیون و ۶۴۲هزار و ۶۴۸نفر در سال ۸۵به دو میلیون و ۸۷۷هزار و ۶۰۸نفر در پایان سال ...

جدیدترین گزارش مرکز آمار پرده از واقعیت‌های دیگری درباره بازار کار کشور برداشت.به گزارش همشهری پیش از این نیز آمارها از افزایش تعداد بیکاران کشور در طول پنج سال گذشته حکایت می‌کرد به‌نحوی که تعداد بیکاران از دو میلیون و ۶۴۲هزار و ۶۴۸نفر در سال ۸۵به دو میلیون و ۸۷۷هزار و ۶۰۸نفر در پایان سال ۹۰رسید.

اما تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار جزئیات این اتفاق را بهتر تشریح می‌کند. از تعداد کل بیکارانی که در سال گذشته به ثبت رسیده است یک میلیون و ۶۴۱هزار و ۴۰۵نفر در پنج سال گذشته شاغل بوده‌اند و این در حالی است که در همین مدت شعارهای فراوانی از سوی دولت درباره اشتغال‌زایی داده شد و تأکید عجیبی بر تولید انبوه فرصت‌های شغلی صورت گرفت.اما نکته مهم در این گزارش اعلام مدت زمان بیکاری افرادی است که پیش از این شاغل بوده‌اند. بر این اساس از تعداد کل بیکار‌شدگان در پنج سال گذشته، یک میلیون و ۲۱۸هزار و ۳۸۲نفر یعنی ۷۴درصد از این جامعه اعلام کرده‌اند که حداکثر ۱۲‌ماه از زمان بیکار شدن آنها می‌گذرد. در همین ارتباط مسئولان نظام آماری کشور معتقدند از آنجا که نتایج آمارگیری براساس یافته‌های متوسط سال اعلام می‌شود، بخشی از مدت زمان بیکاری می‌تواند مربوط به سال ۸۹باشد.بنابراین در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توان بیکارشدن بیش از یک میلیون شاغل را مربوط به ابتدای سال ۸۹تا پایان سال ۹۰عنوان کرد. با وجود این مسئولان دولتی معتقدند که در همین مدت بیش از سه‌میلیون شغل ایجاد شده است. یکی از مسئولان مرکز آمار کشور در گفت‌وگو با همشهری، افزایش نرخ بیکارشدن شاغلان را نتیجه ناپایداری مشاغل ایجاد شده عنوان و تأکید کرد: درصورتی که این تعداد فرصت شغلی در کشور به‌وجود نمی‌آمد در حال حاضر شاهد بحران‌های جدی در زمینه اشتغال بودیم.بررسی آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته یک میلیون و ۷۱هزار و ۸۵۲بیکار ۱۵تا ۲۴ساله در کشور وجود داشته که از این تعداد ۷۳۳هزار و ۳۴نفر در سال‌های ۸۹و ۹۰بیکار شده‌اند. همچنین در همین مدت ۴۳۳هزار مورد بیکاری برای شاغلان ۲۵تا ۲۹ساله رخ داده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2630

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.