معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان از تامین فاینانس ۸۷ میلیون یورویی برای احداث سد سرنی در این استان توسط بانک توسعه اسلامی خبر داد. ● گزارش تصویری مرتبط——————————-   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان پیش از ظهر امروز در نشستی در همین ...

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان از تامین فاینانس ۸۷ میلیون یورویی برای احداث سد سرنی در این استان توسط بانک توسعه اسلامی خبر داد.

خبرگزاری فارس: تامین فاینانس 87 میلیون یورویی سد سرنی توسط بانک توسعه اسلامی
گزارش تصویری مرتبط

——————————-

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان پیش از ظهر امروز در نشستی در همین راستا گفت: با پیگیری‌های مستمر و هماهنگی لازم با مسئولان، شرکت مدیریت منابع آب ایران مبلغ ۸۷ میلیون یورو از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی (فاینانس) اعتبار لازم جهت عملیات اجرایی سد سرنی اختصاص و تصویب شد.

صمد شعبانی با تاکید بر ضرورت تسریع در عملیات اجرایی سد سرنی بیان داشت : رشد جمعیت و افزایش روزافزون نیاز آبی شهر بندرعباس از یک سو و شرایط خشکسالی هرمزگان ایجاب می‌کند که همگام با طرح توسعه استان تاسیسات زیر بنایی مورد نیاز از جمله سدهایی که بتواند آب مطمئن شهروندان را تامین کند به مرحله اجرا در آید.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اضافه کرد: با تکمیل مراحل احداث سد سرنی میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت منابع آبی شیرین استان افزوده می‌شود که با افزایش این مقدار آب نیاز‌ آب شرب بندرعباس تا سال ۱۴۱۵ تامین و مشکلات در این باب برطرف خواهد شد.

وی گفت: بر اساس اقدامات انجام شده راه دسترسی با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد و تونل انحراف سد سرنی با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد از محل اعتبارات عمومی در دست اجراست و عملیات اجرایی سد پس از انتخاب مدیریت طرح و پیمانکار آغاز می‌شود.

یادآور می‌شود، انتخاب مدیریت طرح که نقش برنامه‌ریزی و هدایت پروژه را به نمایندگی و زیر نظر کارفرما دارد تا نیمه آبانماه سال‌جاری به پایان می‌رسد و در خصوص انتخاب پیمانکار نیز اسناد مناقصه تهیه و شرکت در حال اخذ مجوز و تأییدهای لازم از بانک توسعه اسلامی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7336

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.