رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: استقبال مردم میناب از آئین‌ها و محافل دینی و معنوی بسیار چشم‌گیر است و آنچه تاکنون برای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت نام شده‌اند ۸۰ درصد آن را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.   پیارم/به گزارش خبرگزاری فارس از میناب واقع در شرق هرمزگان، حجت‌الاسلام محمد بنی‌خزاعی امروز طی سخنانی با ...

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: استقبال مردم میناب از آئین‌ها و محافل دینی و معنوی بسیار چشم‌گیر است و آنچه تاکنون برای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت نام شده‌اند ۸۰ درصد آن را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری فارس: 80 درصد ثبت نام کنندگان مراسم اعتکاف، جوانان هستند

 

پیارم/به گزارش خبرگزاری فارس از میناب واقع در شرق هرمزگان، حجت‌الاسلام محمد بنی‌خزاعی امروز طی سخنانی با اشاره به برکات ماه رجب، اعتکاف و ایام‌البیض را فرصت مناسب برای طلب استغفار و برآورده‌شدن حاجات عنوان کرد و اظهار داشت: اینکه خداوند انسان را به از سر‌گیری عبادت توصیه می‌کند به معنای بطلان عبادات گذشته و اعمال صالحی که در کارنامه او ثبت و ضبط شده نیست، بلکه به معنای چشم پوشی از اشتباهات گذشته انسان و دادن مهلتی دوباره به اوست تا در مسیر بندگی دوباره گام بردارد.

وی با بیان برخی روایات از ائمه معصوم (ع) در خصوص فضیلت عبادت در ماه رجب، از روزه‌داری به عنوان بهترین اعمال در این ماه نام برد.

بنی‌خزاعی اظهار داشت: در باب روزه‌داری در ماه رجب همین بس که رسول گرامی اسلام (ص) می‌فرماید “هر کس یک روز از ماه رجب را با ایمان و با قصد قربت، روزه بگیرد خداوند متعال بین او و جهنم هفتاد خندق را به عنوان مانع قرار می‌دهد تا او از جهنم در امان باشد و پهنای هر خندق هم به اندازه فاصله آسمان تا زمین است”.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب در بخش دیگری از سخنان خود آئین معنوی اعتکاف را از دیگر اعمال توصیه شده توسط ائمه هدی و بزرگان دین اسلام در ماه رجب ذکر کرد و با اشاره به نام نویسی ویژه این مراسم در میناب گفت: استقبال مردم میناب از آئین‌ها و محافل دینی و معنوی بسیار چشم‌گیر است و آنچه تاکنون برای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت نام شده‌اند ۸۰ درصد آن را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

بنی خزاعی در ادامه با اشاره به برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس گفت: گفتمان‌های دینی با موضوعات مختلف در ایام و مناسبت‌های سال و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و روحانیون اعزامی در مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه برگزار شد.

وی هدف از برگزاری گفتمان‌ها را رفع شبهات فکری و اعتقادی دانش‌آموزان در موضوعات مختلف دینی و مذهبی عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال تحصیلی تا کنون ۱۳ هزار دانش‌آموز در مدارس میناب از گفتمان‌های دینی بهره‌مند شدند.

این مسئول گفت: برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته و هماهنگی‌های انجام شده با آموزش و پرورش سال آینده جمعیت بیشتری از دانش آموزان زیر چتر گفتمان‌های دینی قرار می‌گیرند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4137

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.