معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان از شرکت ۷۷٫۲ درصدی هرمزگانی‌ها در انتخابات ۲۴ خردادماه خبر داد.   گل‌محمد بامری عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات در هرمزگان توسط ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر عضو اجرایی اصلی برگزار شده است، اظهار داشت: از کل آرای ریخته شده به صندوق‌های ریاست جمهوری در هرمزگان ...

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان از شرکت ۷۷٫۲ درصدی هرمزگانی‌ها در انتخابات ۲۴ خردادماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: شرکت 77.2 درصدی هرمزگانی‌ها در انتخابات

 

گل‌محمد بامری عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات در هرمزگان توسط ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر عضو اجرایی اصلی برگزار شده است، اظهار داشت: از کل آرای ریخته شده به صندوق‌های ریاست جمهوری در هرمزگان که برابر با ۷۸۶ هزار و ۹۰۵ رای است، ۷۶۱ هزار و ۴۴ مورد آن صحیح است.

وی ادامه داد: در حالی ۷۷٫۲ درصد هرمزگانی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری شرکت‌ کرده‌اند که درصد میانگین کشوری برابر با ۷۲٫۲ است.

بامری افزود: این در حالی است که طی دور دهم با وجود اینکه سن رأی‌دهی ۱۶ سال بود، در استان ۷۵۶ هزار و ۷۰۴ نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: ۵۴٫۵ درصد از کل آرا در این استان به حسن روحانی داده شده است، افزود: روحانی در هرمزگان ۴۱۴ هزار و ۴۴۴ رأی آورده است.

وی ادامه داد: در این استان جلیلی با کسب ۱۲۲ هزار و ۹۴۵رای (۱۶ درصد)، قالیباف با کسب ۱۲۲ هزار و ۹۴۵ رای (۱۳ درصد)، رضایی با کسب ۶۴ هزار و ۲۷۰ رای (۸٫۵ درصد) آرا، ولایتی با کسب ۴۸ هزار و ۷۴۳ رای (۶٫۵ درصد) و غرضی با کسب ۱۱ هزار و ۳۵۶ رای (۱٫۵ درصد) به ترتیب در رده‌های دوم تا ششم قرار دارند.

بامری همچنین با بیان اینکه دکتر روحانی در تمامی شهرستان رای اول بوده است، افزود: از مجموع سه هزار و ۶۰۹ رای انداخته شده به صندوق‌ها در ابوموسی ۸۶۹ رای، در پارسیان از مجموع ۲۱ هزار و ۳۹۹ رای ۱۶ هزار و ۷۰۶ رای، در بشاگرد از مجموع ۱۵ هزار و ۵۹۴ رای هزار و ۶۴۲ رای، در سیریک از مجموع ۲۰ هزار و ۲۳۸ رای ۱۴ هزار و ۷۴۱ رای، در بندرخمیر از مجموع ۲۳ هزار و ۵۴۰ رای ۱۸ هزار و ۷۴۸ رای، در بندرلنگه از مجموع ۷۲ هزار و ۶۵۹ رای ۴۸ هزار و ۳۰۹ رای، در رودان از مجموع ۶۲ هزار و ۸۶۹ رای ۲۰ هزار و ۴۶۷ رای، در حاجی‌آباد از مجموع ۳۹ هزار و ۱۱۴ رای ۱۲ هزار و ۶۸۳ رای، در قشم از مجموع ۵۷ هزار و ۶۴ رای ۳۶ هزار و ۴۹۲ رای،  در بندرعباس از مجموع ۲۷۲ هزار و ۳۷۸ رای ۱۵۵ هزار و ۲۴ رای،  در بستک از مجموع ۳۲ هزار و ۹۷۰ رای ۲۷ هزار و ۵۲۰ رای، در جاسک از مجموع ۲۴ هزار و ۸۷۲ رای ۱۷ هزار و ۲۹۲ رای و در میناب از مجموع ۱۱۶ هزار و ۶۷۵ رای ۳۴ هزار و ۹۵۱ رای مربوطه به دکتر روحانی است.

وی ادامه داد: درصد مشارکت مردم در شهرستان‌های بندرخمیر ۷۴٫۶۳، در قشم ۸۴٫۱۵، در جاسک ۸۴٫۴۸، در سیریک ۸۱٫۲۷، در ابوموسی ۸۲٫۹۹، در حاجی‌آباد ۹۳٫۳۹، در بندرلنگه ۸۲٫۷۴، در بشاگرد ۷۱٫۵۰، در بندرعباس ۶۹٫۹۸، در بستک ۷۲٫۰۲، در پارسیان ۸۱٫۲۲ و در میناب ۸۰٫۴۷ درصد از واجدان شرایط رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4958

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.