مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از فعالیت ۷۶ واحد صنایع کشاورزی با جذب مواد خام در استان خبر داد.   به گزارش پیارم به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، سهراب رمضان‌پور طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: تولید محصولات کشاورزی هرمزگان بیش از دو میلیون و تولیدات قابل فرآوری یک میلیون و ۴۹۰ هزار ...

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از فعالیت ۷۶ واحد صنایع کشاورزی با جذب مواد خام در استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 76 واحد صنایع کشاورزی در هرمزگان فعال است

 

به گزارش پیارم به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، سهراب رمضان‌پور طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: تولید محصولات کشاورزی هرمزگان بیش از دو میلیون و تولیدات قابل فرآوری یک میلیون و ۴۹۰ هزار تن بوده و ظرفیت جذب تولیدات توسط صنایع کشاورزی نیز  ۷۱۱ هزار تن است.

وی افزود: در حال حاضر ۷۶ واحد صنایع کشاورزی در استان هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال فعال بوده و با ظرفیت تولید ۲۷۷ هزار تن و اشتغالزایی یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فعال هستند.

مدیر صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی هرمزگان با بیان اینکه در سال ۸۳ مجوز‌های تأسیس صنایع کشاورزی ۳۷ مورد بوده است، مجوزهای تأسیس صنایع کشاورزی را در حال حاضر ۲۶۲ فقره و اشتغالزایی چهار هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: با راه‌اندازی و تاسیس این واحدها ظرفیت استفاده از مواد خام کشاورزی برای فرآوری یک میلیون تن و ظرفیت تولید مواد فرآوری شده بیش از ۸۴۰ خواهد بود.

وی اصلاح، نوسازی و بازسازی و تکمیل واحدهای درجه‌بندی و بسته‌بندی خرما، میوه و سبزیجات، انواع سردخانه، فرآوری میوه‌جات و سبزیجات، کشتارگاه دام، انواع فرآورده‌ها و محصولات گوشتی، بسته‌بندی گوشت، اصلاح ساختار واحدهای خوراک دام و طیور، فرآورده‌های جدید شیلاتی و بازسازی واحدهای لبنی را از اولویت‌های این بخش عنوان کرد.

مدیر صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی هرمزگان همچنین عدم توان ارائه وثیقه توسط سرمایه‌گذاران، استهلاک پذیری کارخانجات و مصرف انرژی بالا، کمبود نیروی متخصص در زمینه تولیدات و صنایع کشاورزی و عدم استفاده از ظرفیت‌های اسمی واحدهای تولیدی را از جمله مشکلات این بخش برشمرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4424

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.