وزیر ارتباطات در دیدار با رئیس جمهور منتخب، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد: ضریب نفوذ اینترنت کشور هم‌اکنون ۴۴٫۶ درصد و پهنای باند اینترنت بین‌الملل ۷۳ گیگابیت بر ثانیه است.   به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمد حسن نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار ...

وزیر ارتباطات در دیدار با رئیس جمهور منتخب، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد: ضریب نفوذ اینترنت کشور هم‌اکنون ۴۴٫۶ درصد و پهنای باند اینترنت بین‌الملل ۷۳ گیگابیت بر ثانیه است.

خبرگزاری فارس: جزئیات گزارش‌ وزیر ارتباطات به روحانی/ پهنای باند اینترنت 73 Gbps

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمد حسن نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب گزارشی از آخرین وضعیت شاخص‌های ارتباطی و مخابراتی ارائه کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه بیش از ۱۰۵ می‌باشد، تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده را ۱۱۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۴۴۳ عدد به ازاء ۷۶٫۵ میلیون نفر جمعیت کشور اعلام کرد.

به گفته نامی، ضریب نفوذ تلفن ثابت ۳۶٫۱۶، تعداد تلفن ثابت ۲۷ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۴۴۲ دستگاه و تعداد دفاتر ICT روستایی ۹۹۶۹ دفتر که به ارائه خدمات تلفن، خدمات اینترنتی، خدمات بانکی و پستی می‌پردازند.

وزیر ارتباطات در این دیدار تعداد روستاهای دارای ارتباط را۵۲ هزار و ۹۶۵ روستا ذکر نمود که ۴۸ هزار و ۸۶۵ روستا دارای تلفن خانگی (بیش از ۲۰ خانوار) و بقیه دارای یک ارتباط می‌باشند.

بر اساس اعلام نامی، ضریب نفوذ اینترنت هم‌اکنون ۴۴٫۶ درصد، تعداد پورت‌های پرسرعت دراختیار کاربران ۴٫۱ میلیون، پهنای باند اینترنت بین‌الملل ۷۳ گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند IP داخلی ۵۵۴ گیگابیت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات، ظرفیت فیبرنوری حال حاضر کشور را ۴۵۱ هزار E1 اعلام کرد و یادآور شد: ظرفیت فیبرنوری سازمان توانیر ۱۰ هزار کیلومتر، مخابرات ایران ۱۱۰ هزار، راه‌آهن ۹ هزار، شرکت گاز و وزارت نفت ۱۰ هزار کیلومتر است.

نامی با اشاره به اینکه در سال ۹۱ تعداد ۸۴۲ میلیون مرسوله پستی در ۱۷ هزار نقطه پستی به مردم تحویل شد، تصریح کرد: با الکترونیکی نمودن تعداد زیادی از خدمات روزانه حدود ۷۵ هزار نفر از مردم شریف ایران از سرویس‌های الکترونیکی پست استفاده می‌کنند.

وی افزود: پرداخت یارانه نقدی ۱٫۶ میلیون خانوار روستایی، توزیع ۲٫۵ میلیون سهام عدالت، پرداخت سود آن و پرداخت حقوق مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) در نقاط محروم و روستاها توسط دفاتر روستایی پست بانک انجام می‌شود.

نامی در ادامه، عدم سرمایه‌گذاری درآمد حاصل از ICT در زیرساخت، تنوع مراکز تصمیم‌گیر، عدم حمایت از تولید تجهیزات داخل و …. را از جمله چالش‌های موجود این وزارتخانه برشمرد.

وزیر ارتباطات، توسعه سریع شبکه ملی اطلاعات، اتصال دستگاه‌های اجرایی و خانوار و تجاری و کلیه مشاغل به این شبکه، ایجاد دولت الکترونیک و زیرساخت آن و ایجاد شهرک‌های ICT را از جمله برنامه‌های بلندمدت و در دست اجرای این وزارتخانه اعلام کرد.

 

نامی، با اعلام اینکه اکنون سهم فاوا ۴٫۸ GDP است و براساس امکانات و توانمندی پیش‌بینی می‌شود در پایان دولت یازدهم به عدد ۸ برسد، یادآور شد: این امر برای رسیدن به عدد ۱۰ نیاز به اقداماتی نظیر ایجاد شهرک‌های ICT به تعداد ۱۲ تا ۱۵، ایجاد سازمان اقتصاد دیجیتالی و سازمانی فناوری نوین در وزارت ارتباطات و ایجاد یک سازمان برای ورود به دیتای مجازی است که خود این سایت می‌تواند ۲۶۰ تا ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5487

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.