تهران،گروه گزارش-کشتار مردم بی دفاع شهروندان تهرانی در روز ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ توسط عمال رژیم پهلوی موجب افزایش نفرت مردم از رژیم پهلوی شده و در نهایت با گسترش اعتراضات و اعتصابات کارمندان دولت طومار رژیم پهلوی را درهم پیچید. ۱۷ شهریور شکاف میان حکومت و ملت را عمیق تر کرد و امکان هر نوع ...

تهران،گروه گزارش-کشتار مردم بی دفاع شهروندان تهرانی در روز ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ توسط عمال رژیم پهلوی موجب افزایش نفرت مردم از رژیم پهلوی شده و در نهایت با گسترش اعتراضات و اعتصابات کارمندان دولت طومار رژیم پهلوی را درهم پیچید.

۱۷ شهریور شکاف میان حکومت و ملت را عمیق تر کرد و امکان هر نوع مصالحه و سازش میان شاه و مخالفان را برای همیشه بست. بنابراین هنگامی که امکان راه حل سیاسی با رژیم از بین رفت، انقلاب در مسیر تازه‏ای افتاد و شتاب بیشتری گرفت. این قیام باعث انسجام فکری و اتحاد عملی مخالفان شد و همگان به این نتیجه رسیدند که تنها یک راه برای نجات کشور باقی مانده و آن خروج شاه و سقوط رژیم پهلوی و نظام شاهنشاهی است.

کشتار مردم بی دفاع تهران در میدان ژاله(شهدا) موجب شد تا تعداد تظاهرکنندگان علیه رژیم پهلوی افزایش یابد، بعد از این قتل عام بسیاری از ایرانیان به صف مخالفین رژیم پیوستند و آنان که در صف مخالفین بودند به خواسته هایشان افزودند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1669

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.