مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی زندان‌های کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد افرادی که وارد زندان‌ها می‌شوند متاهل هستند، گفت: از این میزان نیز ۶۰ درصد نیاز به حمایت دارند.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اکبری صبح امروز در همایش هم‌اندیشی مشترک مسئولان قضایی، روسای زندان‌ها و مدیران ...

مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی زندان‌های کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد افرادی که وارد زندان‌ها می‌شوند متاهل هستند، گفت: از این میزان نیز ۶۰ درصد نیاز به حمایت دارند.

خبرگزاری فارس: 70 درصد زندانیان کشور متاهل هستند

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اکبری صبح امروز در همایش هم‌اندیشی مشترک مسئولان قضایی، روسای زندان‌ها و مدیران عامل انجمن‌های حمایت از زندانیان هرمزگان در بندرعباس اظهار داشت: بیش از سه هزار خانواده زندانی زیرپوشش کمیته امداد هستند و حدود ۴۰ هزار خانواده هم زیر پوشش انجمن‌های حمایت از خانواده زندانیان هستند و تعداد زیادی از زندانیان نیازمند نیز زیرپوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

وی با اشاره به اینکه معیشت، بهداشت، تحصیل و مسکن از اولویت‌های حمایت از خانواده زندانیان نیازمند است، اظهار داشت: باید با همفکری، همدلی و همراهی برنامه‌ای تنظیم کرد که مشکلات این قشر آسیب دیده کاهش یابد.

مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها تصریح کرد: تا مشکل اشتغال در جامعه بر طرف نشود ورودی به زندان‌ها کاهش نمی‌یابد و باید این ضعف اجتماعی برطرف شود.

اکبری با بیان اینکه اشتغال تاثیر بسزایی در سالم‌سازی جامعه دارد، گفت: رفع این بیماری اجتماعی، نگاه و تدابیر فرا نهادی را می‌طلبد و باید از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای رفع این نقص استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اشتغال زندانی راهکاری در زندان‌ها است، بیان داشت: باید اشتغال زندانیان به سمتی برود که منجر به کسب درآمد برای آنان و خانواده‌هایشان شود.

مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها با بیان اینکه خانواده زندانیان از اقشار آسیب‌پذیر در جامعه هستند، افزود: باید شرایطی فراهم کرد که شان و جایگاه اجتماعی خانواده زندانیان در جامعه حفظ شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان هم در این نشست گفت: نمی‌توان نسبت به خانواده زندانیان نیازمند بی تفاوت بود چرا که این افراد به واسطه حبس سرپرست خانواده، از بنیه مالی چندانی برخوردار نیستند.

حجت‌الاسلام  محمد اکبری اظهار داشت: باید تا جایی که امکان دارد احتیاجات مادی و معنوی خانواده زندانیان را فراهم کرد تا از گزند آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون به ۴۰۴ خانواده دائمی زیرپوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان مستمری پرداخت شده است و ۴۰۱ خانواده زندانی نیازمند هم به کمیته امداد امام خمینی معرفی شدند.

اکبر سلیمانی افزود: در سال‌جاری بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به خانواده‌های زیرپوشش کمک مالی پرداخت شده و ۳۱۴ سبد کالای رایگان به ارزش ۲۲۸ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال بین خانواده زندانیان توزیع شده است.

وی به خدمات ارائه شده به زندانیان در زندان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: نتیجه زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان زندان‌ها مستقیم به جامعه بر می‌گردد و جا دارد توجه بیشتری به مجموعه زندان‌ها شود.

در پایان این نشست از روسای هیئت مدیره برتر، مدیران عامل برتر انجمن‌های حمایت از خانواده زندانیان و مددکاران برتر در زندان‌ها قدردانی شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11168

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.