روزنامه ایران: پس از کش و قوس های فراوان و بررسی نام های متعدد، بالاخره این جبهه با اکثریت آرا ˈمنوچهر متکیˈ، ˈمحمدرضا باهنرˈ و ˈیحیی آل اسحاقˈ عضو حزب موتلفه را در نشست روز پنجشنبه خود به عنوان کاندیداهای مطرح جبهه پیروان معرفی کرد. * عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفته در ...

روزنامه ایران: پس از کش و قوس های فراوان و بررسی نام های متعدد، بالاخره این جبهه با اکثریت آرا ˈمنوچهر متکیˈ، ˈمحمدرضا باهنرˈ و ˈیحیی آل اسحاقˈ عضو حزب موتلفه را در نشست روز پنجشنبه خود به عنوان کاندیداهای مطرح جبهه پیروان معرفی کرد.

* عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفته در جلسه ای که اعضای حزب اعتدال و توسعه با هاشمی داشتند، علامتی از سوی وی مبتنی بر کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده مشاهده نکردیم و حضور وی بسیار بعید است.

* روزنامه خراسان: در حالی که دیدار قالیباف با ۵۰ نماینده مجلس احتمال خروج وی از ائتلاف سه گانه اصولگرایان را مطرح کرده بود، وی تاکید کرد که هر سه عضو ائتلاف سه گانه همچنان قویا به این ائتلاف پایبندیم.

* روزنامه خراسان: حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: از مجموع ۱۰پیشنهادی که از سوی تشکل های عضو مطرح شده بود طبق بررسی های انجام شده آقایان متکی، باهنر و آل اسحاق به عنوان نامزدهای انتخاباتی جبهه پیروان خط امام و رهبری مشخص شدند.

* توصیه خواجه سروی، معاون فرهنگی وزارت علوم، خطاب به معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ها در خصوص انتخابات: باید انرژی های متراکم شده یا در حال تراکم تخلیه یابد تا هیچ انرژی تخلیه نشده یی طی ماه های آینده در محیط دانشگاه باقی نماند.

* روزنامه کیهان: طیف های اصلاح طلب همچنان درباره انتخابات ریاست جمهوری سال آینده سردرگم هستند و این در حالی است که برخی از نامزدهای نزدیک به این جبهه نظیر ˈمحمدرضا عارفˈ، ˈحسن روحانیˈ و ˈمحمد شریعتمداریˈ وارد گود شده اند.

*  وطن امروز: هاشمی رفسنجانی که با وجود چشیدن طعم شکست های سهمگین در دو دوره گذشته کماکان علاقه به تصاحب عنوان ریاست جمهوری دارد تاکنون به دلایل مختلف از نتیجه گیری برای اعلام رسمی حضور یا عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم کاملا عاجز نشان داده است. در این بین تلاش های اطرافیان وی نیز برای راضی کردن او به حضور در انتخابات فعلا نتیجه مطلوبی در پی نداشته است.

* وطن امروز: ملاحظه روند کلی اخبار منتشره در رسانه های بیگانه و ضد انقلاب درباره موضوع حضور یا عدم حضور هاشمی در انتخابات آتی موید آن است که دشمن خارجی و جریان ضد انقلاب داخلی مسبوق به سابقه چشم طمع به هاشمی و اطرافیان وی دارند.

* حمیدرضا ترقی: اگر اصلاح طلبان می خواهند با سیاست برد وارد عرصه انتخابات شوند هیچ مانعی جلودار آنها نیست جز قانون چرا که احتمال دارد افرادی با توجه به سوابق برخی اصلاح طلبان رد صلاحیت شوند.

* محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص ساز و کارهای انتخاباتی اصلاح طلبان برای رسیدن به اجماع اظهار داشت: چهار طرح برای اجماع اصلاح طلبان مطرح شده است و جریان اصلاح طلبی نامزد اول خود را خاتمی می‌داند. ما تا آخر فروردین منتظر پاسخ آقای خاتمی مبنی براینکه در انتخابات شرکت خواهند داشت یا نه اگر بنا به هر دلیلی تکلیف ما مشخص نشد آن وقت ساز و کار اجماع خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3102

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.