دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان از کشف ۹ هزار و ۳۰۰ رأس دام زنده قاچاق در ۴۵ روز ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه ۶۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.   به گزارش پیارم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ...

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان از کشف ۹ هزار و ۳۰۰ رأس دام زنده قاچاق در ۴۵ روز ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه ۶۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: افزایش 640 درصدی کشفیات دام قاچاق در هرمزگان

 

به گزارش پیارم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، محمود صابری با اشاره به پدیده شوم قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: با توجه به تفاوت فاحش قیمت‌ها در دو سوی مرز، امروز تخریب‌کنندگان فضای اقتصادی کشور، سلامت غذایی مردم را آماج سودجویی خود قرار داده و با خروج غیرقانونی دام زنده علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور موجب ضربه به امنیت غذایی، سلامت مردم و نهایتاً گران شدن پروتئین مورد نیاز و کاهش خرید شده‌اند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان از کشف ۹ هزار و ۳۰۰ راس دام زنده قاچاق در ۴۵ روز ابتدای سال جاری خبر داد و ابراز داشت: با اقدامات مؤثر پیشگیرانه و مقابله‌ای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ویژه کنترل شدید ورودی‌ها و ممنوع کردن هرگونه نقل و انتقال دام بین استانی و شهرستان‌ها در ۴۵ روز نخست سال جاری این تعداد دام زنده توسط ماموران انتظامی و در یابانی کشف شده است.

وی گفت: کشف این تعداد بیش از ۵۰ درصد از کل کشفیات ۱۲ ماهه سال ۹۱ و ۶۴۰ درصد نیز بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است.

صابری در پایان افزود: با هماهنگی بین سازمان‌ها و ادارات کل ذیربط استانی نسبت به ساماندهی کشفیات تا مرحله ذبح و فروش در بازار اقدام کرده‌ایم که این اقدام باعث تنظیم بازار گوشت در استان شده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4124

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.