رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از یک پروژه گازی در جزیره سیری گفت: روزانه در میادین نفتی و گازی کشور ۶۰ میلیارد تومان گاز همراه با نفت سوخت می‌شود. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از جزیره سیری محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش در مراسم افتتاحیه طرح فرآوری و فرآورش گازهای همراه نفت با ...

رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از یک پروژه گازی در جزیره سیری گفت: روزانه در میادین نفتی و گازی کشور ۶۰ میلیارد تومان گاز همراه با نفت سوخت می‌شود.

خبرگزاری فارس: روزانه 60 میلیارد تومان گاز همراه با نفت سوخت می‌شود

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از جزیره سیری محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش در مراسم افتتاحیه طرح فرآوری و فرآورش گازهای همراه نفت با اشاره به ویژگی‌های این پروژه اظهار داشت: یک بار دیگر شاهد به نتیجه رسیدن یک خدمت ارزشمند در حوزه نفت هستیم.

وی ضمن تشکر و تقدیر از کارکنان صنعت نفت افزود: هدف بنده از سفر به جزیره سیری توزیع دستاوردهایی است که در حوزه نفت توسط جوانان و متخصصان با اعتماد به نفس بالا در حال اجرا است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: آبادانی و امنیت و عزت پایدار زمانی به دست می‌آید که به طور کامل به منابع انسانی و طبیعی داخلی متکی باشیم.

وی با بیان اینکه به همت توانمندی و فناوری می‌توان منابع جدید را کشف و از آن بهره گرفت، افزود: اندیشه‌های اسلامی ایرانی اندیشه‌های ماندگار و پایدار است.

رئیس جمهور افزود: یکی از نمونه‌های اندیشه‌های اسلامی ایران طب ایرانی و پزشکی ایرانی است که در نوع خود منحصر به فرد و دارای روش‌های ساده و همه فهم است.

وی با بیان اینکه مهندسی ایرانی نیز در طول تاریخ و حال حاضر در دنیا مطرح است، افزود:‌ در حال حاضر نیز ایران اسلامی به پیشرفت‌هایی دست می‌یابد که جهان را متحیر می‌کند که به عنوان نمونه ساخت پیشرفته‌ترین جنگنده دنیا است.

به گفته احمدی‌نژاد، مهندسی ایرانی یعنی استفاده از طبیعت در بالاترین و مناسب‌ترین سطح.

رئیس جمهور گفت: باید با اندیشه ایرانی، منابع ایرانی بسازیم و این به این معنا نیست که از تجربه‌های دیگران استفاده نکنیم بلکه باید بر روی پای خود بایستیم.

وی افزود: نفت و گاز منابع طبیعی خودمان است و باید برای قطره قطره آن برنامه‌ریزی داشته باشیم.

احمدی‌نژاد گفت:‌ این گاه در صنعت نفت در حال نهادینه سازی است که یکی از این پروژه‌ها، پروژه ان جی ال در جزیره سیری است که هرچند در برابر پروژه‌های دیگر نفتی پروژه‌ای بزرگ نیست اما به لحاظ نوع نگاه به منابع نفت بسیار ارزشمند است.

رئیس جمهور ادامه داد: اجرای پروژه‌هایی که منجر به برگشت گاز همراه با نفت به چرخه انرژی و ثروت کشور می‌شود در نوع خود ارزنده است.

به گفته احمدی‌نژاد روزانه در میادین نفتی و گازی کشور ۶۰ میلیارد تومان گاز همراه با نفت سوخت می‌شود که باید جلوی این روند را گرفت. هرچه در این بخش سرمایه‌گذاری شود برای اقتصاد کشور به صرفه است.

رئیس جمهور افزود: سرمایه‌گذاری لازم برای برگرداندن ۴۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه با نفت، تنها یک پنجم از کل ارزش گاز هدر رفته است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اگر متخصصان یک ملت خود را باور کنند یعنی اینکه ما می‌توانیم در هر شرایطی امور خود را اداره کنیم.

وی افزود: حتی برده‌دارها و غارتگران نیز برای هدف خود زحمت کشیده‌اند و حتی راه مسیر غیر صحیح برای کسب ثروت را تلاش دانستند. این در حالی است که ملت ما می‌خواهد از راه صحیح و درست منافع و منابع خود را توسعه دهد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به پروژه ان‌ جی ال جزیره سیری افزود: طراحی و ساخت این پروژه از نظر ارزش ریالی ۶۶ درصد داخلی است و از نظر وزنی نیز ۷۵ درصد آن توسط مهندسان و متخصصان داخلی ایجاد شده است.

احمدی‌نژاد گفت: تنها توربین و ژنراتور مورد نیاز در این پروژه از خارج تهیه شده است.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که توربین و ژنراتور نیز در داخل تولید تا برخی از آدم‌های به گفته وی کوچک در دنیا اجناس فروخته شده به ایران را بلوکه نکنند.

به با بیان اینکه برخی‌ها از تجهیزات فنی به عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کنند، گفت: جزیره سیری در حال تبدیل شدن به مرکز صادرات گاز در منطقه است.

احمدی‌نژاد در بخش پایانی سخنان خود نیز خطاب به کارکنان صنعت نفت افزود:‌ زمانی کل این صنعت دست بیگانگان بود و پس از ملی شدن صنعت نفت دشمن از در بیرون شده از پنجره برگشت و چیزی عاید ملت نشد.

وی افزود: با وقوع انقلاب پیشرفت‌های زیادی در این حوزه حاصل شده است اما انتظار ما بر این است که فعالان صنعت نفت ایران، در آینده طراح پروژه‌های بزرگ نفتی در دنیا باشند.

احمدی‌نژاد از هرمزگانی‌ها با عناوین استکبارستیزان به نام و مرزداران غیور یاد کرد و افزود: نام این ملت در رده ملت‌هایی است که در برابر متعرضان خوش درخشیدند و ملتی قانع و بزرگوار هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3020

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.