بیش از ۵۵۰ هزار نفر مسافر با هدف دستیابی به بنادر و جزائر از آغاز زمان اجرای طرح نوروزی ۹۳ تا پایان نخستین روز از فروردین‌ماه جاری از طریق بنادر مسافری هرمزگان جابه‌جا شده‌اند.     به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، طی ۶ روز زمان اجرای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز ...

بیش از ۵۵۰ هزار نفر مسافر با هدف دستیابی به بنادر و جزائر از آغاز زمان اجرای طرح نوروزی ۹۳ تا پایان نخستین روز از فروردین‌ماه جاری از طریق بنادر مسافری هرمزگان جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 550 هزار مسافر از طریق بندرگاه‌های هرمزگان

 

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، طی ۶ روز زمان اجرای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، ۵۵۴ هزار و ۴۹۸ نفر مسافر از طریق ۹ بندر مسافری مجاز در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس جابه‌جا شدند.

مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابه‌جایی مسافر مربوط به روز اول فروردین‌ماه است که طی یک روز ۱۵۶ هزار و ۳۹۰ نفر جابه‌جا شده‌اند.

همچنین در این دوره زمانی، ۶۴ هزار و ۲۸۸ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کراف در مسیرهای دریایی جابه‌جا شده‌اند. بیشترین حجم جابه‌جایی خودرو در روز نخست فروردین‌ماه با رقمی بالغ بر ۱۸ هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

این گزارش حاکی است، طی ۶ روز گذشته چهار هزار و ۹۷۵ سفر دریایی در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

گفتنی است، در طرح نوروزی سال ۹۳ که از ۲۵ اسفند‌ماه گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری ادامه دارد، بیش از ۹۰ فروند شناور و لندینگ کرافت جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

ظرفیت ناوگان مسافری دریایی هرمزگان بیش از هفت هزار و ۵۰۰ صندلی در قالب انواع شناورهای سبک و نیمه سنگین است.

همچنین استان هرمزگان با ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۱۵ میلیون مسافر و برخورداری از ۱۰ بندر مسافری، ۹۸ درصد سفرهای دریایی کشور را پشتیبانی می‌کند.

براساس این گزارش، میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم‌اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل بندر لافت استفاده کنند.

بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات‌رسانی به مسافران دریایی هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11654

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.