استاندار هرمزگان با تاکید بر رفع هر چه سریعتر مشکلات مردم در مناطق زلزله زده استان گفت: بیش از ۵۰۰ چادر برای اسکان زلزله زدگان در شهرستان بشاگرد توزیع شده است. ˈابراهیم عزیزیˈ روز یکشنبه در میان جمعی از مدیران استان اظهار داشت:بر اثر زمین لرزه صبح شنبه در شهرستان بشاگرد ۴۰۰ منزل مسکونی بین ...

استاندار هرمزگان با تاکید بر رفع هر چه سریعتر مشکلات مردم در مناطق زلزله زده استان گفت: بیش از ۵۰۰ چادر برای اسکان زلزله زدگان در شهرستان بشاگرد توزیع شده است.

ˈابراهیم عزیزیˈ روز یکشنبه در میان جمعی از مدیران استان اظهار داشت:بر اثر زمین لرزه صبح شنبه در شهرستان بشاگرد ۴۰۰ منزل مسکونی بین ۲۰ تا ۹۰ درصد آسیب دیدند .

وی افزود: بیشترین خسارتها در روستاهای ایرر و کرمستان بخش گوهران شهرستان بشاگرد بوده است.

عزیزی تصریح کرد : اکنون راههای ارتباطی بین روستاهای شهرستان بشاگرد بازگشایی شده و مشکل آب ، برق و تلفن برخی از روستاهای این شهرستان در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در استان همچنین از بازگشایی راههای ارتباطی شهر گوهران به ۱۰۰روستای شهرستان بشاگرد خبر داد.

وی تصریح کرد:هم اکنون تمام لوازم مورد نیاز و ضروری مردم آسیب دیده تامین شده است و هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد.

شبکه لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زلزله نسبتا شدید بامداد امروز شنبه حوالی سردشت از توابع شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان را لرزاند. 

این شبکه، شدت زمین لرزه را شش و دو دهم درجه ریشتر اعلام کرد و وقوع این زمین لرزه را در ۰۶:۳۸:۰۹ شنبه، ۲۱ اریبهشت ۱۳۹۲ ثبت کرده است.

وقوع دو پس لرزه چهار و یک و چهار و ۹ دهم ریشتری نیز در این منطقه گزارش شده است.

همچنین دو زمین لرزه به ترتیب به قدرت ۸/ ۴ و ۷/ ۴ درجه ریشتر بامداد شنبه حوالی منطقه میناب در استان هرمزگان را لرزاند. 

مرکز لرزه نگاری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه اول در ساعت ۶ و ۵۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه و دومی در ساعت ۷ و دو دقیقه و ۴۵ ثانیه در عمق ۲۰ کلیومتری زمین روی داده است.

سردشت مرکز شهرستان بشاگرد بین شهرستان های میناب و جاسک واقع است که از لحاظ جغرافیایی تفکیک شده اما در ثبت جهانی از آن میناب و جاسک یاد می شود.

براثر زلزله پنج ریشتری ظهر پنجشنبه ۱۰۰واحد مسکونی درروستاهای بخش گوهران شامل ˈایرر، سرهو ، اشکان ، شهر شیب کلا و در شهر بشنوˈ بالای ۷۰ درصد خسارت دید و تخریب شد. 

بنا به گزارش مرکز لرزه نگاری کشور، این زمین لرزه ساعت ۱۲ و ۳۱ دقیقه و ۲۸ ثانیه ۱۹ اردیبهشت به وقوع پیوست وکانون این زمین لرزه بخش گوهران در شهرستان بشاگرد اعلام شده است.

از روز گذشته تاکنون بیش از ۴۲بار زمین لرزه و پس لرزه به بزرگی سه ویک دهم تا شش ودو دهم بشاگرد هرمزگان را به لرزه درآورده و مردم برای درامان مانده از حوادث احتمالی در خانه های دست ساز( کپری) و چادرهای هلال احمر سکونت دارند.

شهرستان ۴۰ هزار نفری بشاگرد که در ۳۲۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده منطقه ای کوهستانی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4015

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.