پیارم – مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: در هفته منابع طبیعی امسال ۵۰۰ اصله نهال درختان بومی و جنگلی در بوستان روستایی باغات حاجی آباد با همکاری دهیاری باغات کاشته شد. به گزارش خبرنگار پیارم، این مراسم  که با حضور امام جمعه و معاون فرماندار  و جمعی از مسئولین شهرستان صورت گرفت، رئیس منابع ...

پیارم – مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: در هفته منابع طبیعی امسال ۵۰۰ اصله نهال درختان بومی و جنگلی در بوستان روستایی باغات حاجی آباد با همکاری دهیاری باغات کاشته شد.

به گزارش خبرنگار پیارم، این مراسم  که با حضور امام جمعه و معاون فرماندار  و جمعی از مسئولین شهرستان صورت گرفت، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری حاجی آباد از توزیع ۱۰۰۰ اصله نهال رایگان در میان ادارات ،سازمانهای مردم نهاد و مردم در هفته منابع طبیعی خبر داد .
مهندس آدینه هفته منابع طبیعی امسال با شعار “منابع طبیعی سرمایه ملی” از ۱۵ اسفند آغاز شد، هدف از برگزاری این هفته را اشاعه و توسعه و ترویج  فرهنگ درختکاری و احترام به طبیعت عنوان کرد.
در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان طی سخنانی اظهار داشت: جدا از ارزش و تاثیر فضا های سبز و منابع طبیعی و درخت کاری در کاهش آلودگی هوا، درخت و درخت کاری و توسعه فظا های سبز در دین و ارزشهای معنوی ما جایگاه ویژه ای دارد و به حفاظت و ترویج آن سفارشات ویژه ای شده است و فرهنگ درخت کاری و حفظ منابع طبیعی باید در جامعه باید بیشتر نهادینه شود .
حجت الاسلام مختاری افزود: درختکاری یکی از سنت های پسندیده ای است که در دین مبین اسلام بویژه از سوی پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) سفارشهای موکدی بر آن شده است چون درخت مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد.
معاون فرماندار شهرستان حاجی آباد در حاشیه این مراسم  با بیان این که در جهت حفظ، احیا و حراست از جنگل، طبیعت و فضای سبز که مواهب الهی هستند باید تلاش کرد گفت: توصیه و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگ منابع طبیعی را باید به معارف عمومی تبدیل شود.
حاجی زاده  افزود: حفظ منابع ملی به نوعی وظیفه ملی و همگانی است و غرس درخت علاوه بر سالم سازی محیط زیست باعث جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی هوا و حفظ بستر خاک و مهار آب های سطحی می شود در بهتر شدن روان و روح انسان و شادابی زندگی نقش مؤثر و ارزنده ای دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3179

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.