قائم‌مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر و بهره‌برداری از پنج طرح تعاونی در این استان خبر داد.   احمد راستی عصر امروز در نشستی پیرامون برگزاری برنامه‌های هفته تعاون افزود: شرکت‌های تعاونی، تشکل‌های مردمی سازمان‌یافته‌ای هستند که علاوه بر دارابودن مزایای اقتصادی ـ اجتماعی و عملی‌ساختن ...

قائم‌مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر و بهره‌برداری از پنج طرح تعاونی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تجلیل از تعاونی‌های برتر هرمزگان/ بهره‌برداری از 5 طرح تعاونی

 

احمد راستی عصر امروز در نشستی پیرامون برگزاری برنامه‌های هفته تعاون افزود: شرکت‌های تعاونی، تشکل‌های مردمی سازمان‌یافته‌ای هستند که علاوه بر دارابودن مزایای اقتصادی ـ اجتماعی و عملی‌ساختن ارزش‌های معنوی و فرهنگی نقش موثری را نیز در جهت برقراری عدالت اجتماعی و حرکت به سمت توسعه پایدار ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر در هرمزگان، اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان جهت شرکت تعاونی‌ها در این جشنواره، ۱۲۰ تعاونی ثبت‌نام کردند که براساس شاخص‌های تعریف شده، از ۲۷ تعاونی برتر با حضور استاندار، مدیران و مسئولان استان در این روز تقدیر می‌شود.

وی اظهار داشت: نبود شکایت عمده از تعاونی‌ها، رعایت استانداردهای اجباری تولید یا خدمات، برخورداری کارکنان از شرایط قانون کار و بیمه، گذشت حداقل سه سال از فعالیت شرکت تعاونی و برگزاری مجامع عمومی تعاونی‌ها به صورت سالانه از مهم‌ترین شرایط و عوامل برتری تعاونی‌هاست.

به گفته راستی، تقدیر از تعاون‌گران نمونه کشور، به تصویر کشیدن نقاط قوت و موفقیت این بخش، ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن نمونه‌های موفق تعاونی و توانمندی‌های بالقوه آن و ایجاد انگیزه مضاعف در زمینه کار گروهی، بهره‌مندی بیشتر از استعدادها و نیز تجمیع سرمایه‌های اندک‌ از جمله اهداف این جشنواره است.

*بهره برداری از ۵ طرح تعاونی در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هفته تعاون پنج طرح تعاونی در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.

راستی با بیان اینکه، مسکن تولید مشترک کارگران بندرلنگه، تولید رنگ ماندگار پوشش شرق، شن و ماسه نوید رودان، مبشر نور دریا و کارآفرینان از جمله تعاونی‌های آماده بهره‌برداری است، افزود: فعالیت این طرح‌ها در زمینه مسکن، تولیدی و خدمات است.

وی اظهار داشت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ میلیارد ریال و با ۲۰۹ نفر عضو، زمینه ایجاد اشتغال برای ۳۲۷ نفر را فراهم می‌کند.

گزارش شده است در حال حاضر بیش از پنج هزار تعاونی با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار عضو در سطح استان ثبت شده است.

به گزارش فارس ۱۲ تا ۱۸ شهریور به نام هفته تعاون نام‌گذاری شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7230

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.