به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سیدمهدی هاشمی ساعاتی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش ثبت واقعه ازدواج نیز سال گذشته ۱۷ هزار فقره ثبت رسمی داشته‌ایم که به نسبت سال قبل آن پنج درصد کاهش داشته است. وی، آمار ثبت طلاق در همین سال را ۲ هزار و ۳۵۰ فقره ...

به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سیدمهدی هاشمی ساعاتی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش ثبت واقعه ازدواج نیز سال گذشته ۱۷ هزار فقره ثبت رسمی داشته‌ایم که به نسبت سال قبل آن پنج درصد کاهش داشته است.

وی، آمار ثبت طلاق در همین سال را ۲ هزار و ۳۵۰ فقره عنوان کرد که به گفته وی ۱۹درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک هرمزگان، میزان ثبت واقعه ازدواج در دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال را ۳ هزار و ۱۲ فقره با رشد منفی ۱۴ درصد و طلاق را ۳۱۱ فقره با رشد مثبت چهار درصد اعلام کرد و افزود: اداره‌کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان در اجرای طرح مکانیزاسیون خدمات خود، سال گذشته قریب ۵۰ هزار سند تک برگی را صادر کرد که از ویژگی هولوگرام امنیتی برخوردارند و امکان جعل آن به نسبت اسناد سیم سرب بسیار کمتر است.

هاشمی، تعداد اسناد صادره الکترونیکی را در سال گذشته ۳۶ هزار و ۵۸۲ فقره اعلام و در ادامه به میزان ثبت خلاصه معاملات اشاره و خاطرنشان کرد: در این بخش ۳۳ هزار و ۶۳۹ فقره انجام شده است و به ۵۴ هزار استعلام نیز پاسخ داده شده است.

وی، روند کنترل و بازرسی دفاتر اسناد رسمی در استان را به عنوان یکی از وظایف مهم ثبت اسناد استان ذکر کرد و گفت: در این راستا سال

گذشته ۵۳۰ بازدید از دفاتر اسناد رسمی و ۱۹ بازدید هم از واحدهای ثبتی انجام شده است.

این مسئول افزود: در استان هرمزگان ۱۰۰ درصد اراضی ملی دارای مالکیت تثبیت شده هستند که این رقم برای اراضی دولتی ۶۵ درصد است.

وی همچنین اضافه کرد: در سطح استان هرمزگان تاکنون ۲۰ هزار شرکت و موسسه  تا پایان سال ۹۱ ثبت شده است.

شایان ذکر است؛ در استان هرمزگان یکصد دفتر ثبت اسناد رسمی، ۴۷دفتر ازدواج و ۱۵دفتر طلاق در ۱۳ شهرستان فعالیت دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5157

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.