تهران – مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد در ۱۰روز گذشته هزار و ۴۱۰ زمین لرزه حوالی اهر و ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. به گزارش پیارم به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شبکه های لرزه نگاری این مرکز از ساعت ۱۶ روز شنبه ...

تهران – مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد در ۱۰روز گذشته هزار و ۴۱۰ زمین لرزه حوالی اهر و ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

به گزارش پیارم به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شبکه های لرزه نگاری این مرکز از ساعت ۱۶ روز شنبه ۲۱ مرداد تا ساعت ۹ صبح دوشنبه ۳۱ مرداد ماه جاری هزار و ۴۱۰ زمین لرزه را در این منطقه ثبت کردند.

در این مدت هزار و ۱۲ زمین لرزه به بزرگی کمتر از ۲٫۵ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در این منطقه به وقوع پیوست.

براساس این گزارش همچنین در این مدت ۳۶۵ زمین لرزه به بزرگی بین ۲٫۵ تا ۴، ۲۹ زمین لرزه به بزرگی بیش از چهار و کمتر از شش و دو زمین لرزه نیز به بزرگی بیش از پنج و شش در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در این منطقه رخ داده است.

این مرکز اعلام کرد بزرگترین پس لرزه بابزرگی ۳/۵ در مقیاس امواج درونی زمین( ریشتر) ساعت ۱۸ و ۳۲ دقیقه بیست و چهارم مردادماه جاری در حوالی ورزقان بوقوع پیوست.

زمین لرزه ۲/۶ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بعدازظهر بیست و یکم مردادماه جاری شهرستان های اهر، ورزقان و هریس در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که براثر آن صدها تن از هموطنان کشته و زخمی شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1531

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.