دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با بیان اینکه ۴۰ درصد از کشفیات سوخت قاچاق کشور طی سال گذشته در هرمزگان کشف شده است، از توقیف هزار دستگاه خودروی حامل سوخت قاچاق در این استان از دی‌ماه ۹۱ تاکنون خبر داد.   به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس محمود ...

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با بیان اینکه ۴۰ درصد از کشفیات سوخت قاچاق کشور طی سال گذشته در هرمزگان کشف شده است، از توقیف هزار دستگاه خودروی حامل سوخت قاچاق در این استان از دی‌ماه ۹۱ تاکنون خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 40 درصد از کشفیات سوخت کشور به هرمزگان

 

به گزارش  پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس محمود صابری ظهر امروز در نشستی خبری که در آستانه سالگرد صدور فرمان رهبری در باب مقابله با قاچاق برگزار شد، با اشاره به میزان کشفیات سال گذشته در حوزه قاچاق سوخت، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۹ میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف شده که نسبت به سال قبل از آن ۲۳۴ درصد رشد داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان میزان کشف سوخت قاچاق در سه ماهه اول سال جاری را بالغ بر شش میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: این میزان کشف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به اقدامات پیشگیرانه در حوزه قاچاق سوخت در استان و شناسایی و ابطال کارت های سوخت سرگردان اشاره کرد و اظهار داشت: از شش ماهه دوم سال ۹۱ تاکنون هشت هزار و ۵۰۰ کارت سوخت با احتساب میانگین ۲۰۰ لیتر در روز رقمی برابر با یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز از چرخه قاچاق خارج شده است.

صابری از اجرای طرح ساماندهی جایگاه های عرضه سوخت سخن گفت و ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، نرم افزاری تهیه شد که با نصب این سیستم، هر کامیون تنها با کارت سوخت خود می تواند سوخت گیری کند و این امر منجر به روان شدن ترافیک و رضایتمندی فعالان عرصه حمل و نقل شده است.

وی واقعی سازی سهمیه های سوخت سهمیه بگیران عمده را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و ابراز داشت: واقعی سازی سهمیه های سوخت باعث شد در شهرستان خمیر روزانه بیش از ۹۰ هزار لیتر در شهرستان سیریک روزانه ۲۵ هزار لیتر و در جاسک ماهیانه چهار هزار لیتر صرفه جویی سوخت را شاهد باشیم.

این مقام مسئول همچنین از کنترل ورودی های استان از آذر ۹۱ خبر داد و گفت: با کنترل ورودی های استان سوخت های قاچاق وارد شده به استان کنترل شده و دراین راستا یک هزار خودروی سبک و سنگین توقیف شده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از میزان سوخت قاچاق شده طی سال‌های گذشته از ۳۵ میلیون لیتر به چهار میلیون طی سال گذشته و امسال کاهش یافته است، اظهار داشت: طی سال گذشته ۵۰ میلیون لیتر گازوئیل در کشور کشف شده است که از این میزان ۴۰ درصد مربوط به هرمزگان است.

به گفته صابری، با اقدامات پیشگیرانه در هرمزگان جلوی ۶۰ درصد از قاچاق سوخت از مرزهای این استان به خارج از کشور گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ورود سوخت به هرمزگان ممنوع است، افزود: این طرح از این رو به تصویب رسیده است که هرمزگان در تامین سوخت خود خودکفاست و سوخت‌ وارداتی اغلب با هدف خارج‌سازی از کشور از استان‌هایی همانند کرمان و فارس وارد استان می‌شود.

صابری همچنین از توقیف هزار خودروی حامل سوخت قاچاق از اواخر دی‌ماه ۹۱ تاکنون در هرمزگان خبر داد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ادامه داد: ساماندهی و پلاک گذاری شناورهای صیادی و تجاری نیز انجام شده ضمن اینکه تا کنون در بیش از ۵۰ درصد از شناورهای صیادی سیستم ردیاب نصب شده است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات پاکسازی نقاط مختلف عنوان کرد: در سال ۹۱ بیش از ۱۱ طرح و در سه ماهه ابتدای سال جاری نیز چهار طرح پاکسازی انجام شده است.

صابری در ادامه ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را ۴۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و از ارزش ۴۱۸ درصدی نسبت به سال قبل در مدت مشابه خبر داد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در ادامه به اقدام سودجویان در بخش قاچاق احشام اشاره و خاطر نشان کرد: در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۴ هزار راس دام زنده کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۱۹۳۸ راس دام زنده کشف شده رشد ۶۴۰ درصدی داشته است.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: در سه ماهه ابتدای امسال ۵۰۴ پرونده در بحث مبازره با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5397

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.