مدیرکل آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: ۴۰ درصد شبکه توزیع آب شهری در استان هرمزگان فرسوده است. به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمد امین قصمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان ۳۷ شهر را تحت پوشش دارد و بیش ...
مدیرکل آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: ۴۰ درصد شبکه توزیع آب شهری در استان هرمزگان فرسوده است.

به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمد امین قصمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان ۳۷ شهر را تحت پوشش دارد و بیش از ۳ هزار و ۴۶۰ کیلومتر خطوط شبکه توزیع در این ۳۷ شهر در استان هرمزگان وجود دارد.

وی افزود: ۵ شهر استان هرمزگان نیز دارای فاضلاب هستند و حدود ۵۲ درصد از کل جمعیت استان هرمزگان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند که ۱۴۵ هزار مشترک را شامل می‌شود.

مدیرکل آب و فاضلاب شهری هرمزگان عنوان کرد: برای تأمین آب مورد نیاز شهرهای هرمزگان از ۷۹ چاه، دو سد و ۱۵ آبشیرین‌کن استفاده می‌کنیم.

قصمی با بیان این که ۴۰ درصد شبکه توزیع آب در شهرهای استان هرمزگان فرسوده است، گفت: میزان هدررفت آب از شبکه توزیع در استان هرمزگان در مقایسه با متوسط کشوری پائین‌تر است.

وی ادامه داد: نیاز آبی شهرهای هرمزگان معادل ۵ هزار لیتر در ثانیه است که در شرایط فعلی حدود ۶۰۰ لیتر کمبود داریم که عمده این کمبود مربوط به شهر بندرعباس است و امیدواریم بتوانیم با بهره‌برداری از فاز اول احداث آبشیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، شاهد کاهش فشار بر دشت میناب و جبران کمبودهای آبی شهر بندرعباس باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=61901

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.