بندرعباس-رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۲ تعداد یک هزار و سیصدو هشتاد و سه نفر در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترای این دانشگاه پذیرفته شدند که حدود ۵۱ درصد پذیرفته شدگان دانشجویان پسر و ۴۹درصد دختر تشکیل می دهد. احمد نوحه گر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ...

بندرعباس-رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۲ تعداد یک هزار و سیصدو هشتاد و سه نفر در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترای این دانشگاه پذیرفته شدند که حدود ۵۱ درصد پذیرفته شدگان دانشجویان پسر و ۴۹درصد دختر تشکیل می دهد.

احمد نوحه گر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد:۹۸۳ نفر در مقطع کارشناسی ، ۲۵۹ نفر کارشناسی ارشد رسمی، ۳۶ نفر بدون آزمون (تسهیلات استعدادهای درخشان) در رشته های کارشناسی ارشد و ۱۰۴ نفر نیز در مقطع دکترا و پذیرفته شده اند.

وی ادامه داد: گسترش تحصیلات تکمیلی در هرمزگان زمینه بسیار مناسبی را برای توسعه بخش های اقتصادی و ویژه در روستاهای استان فراهم کرده است.

وی ضمن تاکید بر استفاده از فرهنگ بومی در آموزش های دانشگاهی بیان داشت: اهمیت تحول در علوم انسانی و انقلاب فرهنگی در بر بکار بردن آموزه های دینی و ملی مردم کشور برای توسعه رفاه اجتماعی است.

رئیس دانشگاه هرمزگان بیان کرد: دانشجویان به عنوان مدیران فردای کشور باید با اتکا به فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی که از آموزه های فرهنگی خانواده های این مرز و بوم است افتخار کرده و برای پیشرفت همه جانبه جامعه، از آنها بهره های لازم را ببرند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1913

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.